KUŞ GÖZLEM KULESİ

Geri

KUŞ GÖZLEM KULESİ

KUŞ GÖZLEM KULESİ
16 METRE UZUNLUĞUNDA
 
“Altınova, altın kuşlarıyla ekoturizmde kanatlansın” projesi kapsamında gerçekleştirilen kompleks Yalova’da tek olma özelliğine sahip. Altınova Belediyesi tarafından Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) destekli yapılan Kuş Gözlem Kulesinde ziyaretçiler, dürbünler aracılığıyla tüm alana hâkim olacak. Hersek Lagünü’nün tamamına hakim 16 metre yüksekliğinde kuş gözlem kulesinin yer aldığı alanda ayrıca 250 metrekare alana 2 katlı olarak inşa edilen Doğa Tanıtım ve Eğitim Merkezi bulunuyor.
 
EĞİTİM MERKEZİ
 
Doğa Tanıtım ve Eğitim Merkezi binasında; küçük eğitim salonu, güvenlik odası, engelli ve normal WC’ler yer almakta. Eğitim merkezini ziyaret edecek misafirlere, konusunda eğitim almış personeller tarafından Hersek Lagünü ve kuş türleri hakkında bilgiler verilecek.
 
7/24 İZLENECEK
 
Ayrıca, kurulan kamera sistemi ve internet ağıyla Hersek Lagünü 7/24 internet üzerinden takip edile bilmektedir. www.herseklagunu.com adresi lagünde bulunan kuşları tüm dünyadan izlenmesini sağlayacak. Ayrıca eğitim merkezinde konusunda eğitim almış personeller tarafından Hersek Lagünü ve misafir ettiği kuşlar hakkında bilgiler verilecek.