Başkan Oral, üç ayları ve kandili kutladı

Geri

Başkan Oral, üç ayları ve kandili kutladı

26 Ocak 2023

HABERİ DİNLE

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Ramazan ayının habercisi, dört kandili içinde barındıran mübarek üç ayların ve Regaip Kandili’nin tüm Müslümanlığa ve insanlığa hayırlara vesile olmasını diledi.

Müslümanların Üç Ayları iyi değerlendirmesi gerektiğini söyleyen Başkan Oral, 26 Ocak 2023 Perşembe akşamı kutlanacak olan Regaip Kandili’nin hayırlara vesile olmasını diledi.

“Büyük fırsat”

Recep, Şaban ve Ramazan aylarının inananlar için çok büyük fırsat kapıları olduğunu vurgulayan Başkan Oral, “Kul, Regaip Gecesinde tövbe ile günahlarından arınır ve Allah’ın sevgili bir kulu olma yoluna girer. Çünkü Allah temizlenenleri ve tövbe edenleri sevdiğini Kur’an da ilan etmiştir.

Miraç gecesinde kul, Allah’a yükselmenin şuuruna erme çabasıyla kullukta yükseldikçe yükselmeye çalışır, tövbe eder, kulluk eder, ihsan eder ve ihsan olunur. Beraat gecesiyle cehennemden, azaptan ve sorgulanmaktan beraatını alır.

Nihayet Kadir gecesinde tüm ömürlük günahlarından arınarak, ahiret aleminde hesabı takiben sağdan aldığı amel defteriyle ebedi saadeti kazanma sevincinin dünyadaki küçük bir örneğini Ramazan Bayramı günlerinde manen tatma imkanı bulur” diye konuştu.