Altınova Zabıtadan dilenci operasyonu

Geri

Altınova Zabıtadan dilenci operasyonu

29 Ocak 2023

HABERİ DİNLE

Altınova Belediyesi Zabıta Amirliğine bağlı ekipler, ilçe merkezinde özellikle cami önlerinde vatandaşların duygularını sömürerek dilencilik yapanlara karşı operasyon düzenledi.

Altınova Belediyesi Zabıta Amirliği ekipleri, vatandaşlardan gelen şikâyetler üzerine dilencilere yönelik operasyon gerçekleştirdi.

Emniyet’e sevk edildi

Vatandaşların duygularını sömürerek dilencilik yapanlara yönelik operasyonlarda yakalanan 4 dilenci ve beraberindeki çocuklar Zabıta Amirliğine götürüldü. Burada dilencilerin önce kimlik sorgulamaları yapıldı. Yapılan aramalarda dilenciler ve yanlarındaki çocukların üzerlerinden çıkan paralar sayılarak, tutanağa geçirildi. Yapılan araştırma sonucunda Suriyeli olduğu belirlenen dilenciler, Altınova İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne sevk edildi.

“Göz açtırmayacağız”

Denetimlerin aralıksız devam edeceğini belirten Altınova Belediyesi Zabıta Amiri İlker Gülbahar, ilçe merkezinde ve cami önlerinde vatandaşların duygularını sömürerek dilencilik yapanlara göz açtırılmayacağı söyledi.

“Denetimler aralıksız sürecek”

Zabıta Amiri İlker Gülbahar, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Altınova Belediyesi olarak rutin kontrol ve denetimlerimize ara vermeden devam ediyoruz. Son günlerde artan dilencilik faaliyetleri üzerine ekiplerimiz ile birlikte çalışma başlattık. Zabıta Amirliği olarak sorumluluk alanlarımızdaki denetimlerimize aralıksız devam edeceğiz.”