Altınova ekibinin ilk kafilesi ilçeye döndü

Geri

Altınova ekibinin ilk kafilesi ilçeye döndü

13 Şubat 2023

HABERİ DİNLE

Türkiye'yi yasa boğa Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından arama kurtarma faaliyetlerine katılmak üzere deprem bölgesine giden Altınova ekibinin bir bölümü çalışmalarını tamamladıktan sonra ilçeye döndü.

Kahramanmaraş merkezli depremin ardından Hatay Antakya’ya arama-kurtarma ve diğer yardım faaliyetlerinde bulunmak üzere bölgeye giden Altınova ekibinin bir bölümü  görevini tamamlayarak kente dönüş yaptı.

“Çocukların gözündeki ışık hiç sönmesin”

Altınova Belediyesi zabıta Amirliği, Altınova Belediyesi İtfaiye Amirliği ile Altınova Afet Gönüllüleri ve Güzel Yaşam Derneği Gönüllülerinin yer aldığı Altınova ekibi, Antakya’daki çalışmalarını tamamlayarak ilçeye döndü.

Altınova Belediyesi’ne bağlı ekiplerle birlikte Yalova’dan bölgeye ulaşan tüm birimlerle koordineli çalıştıklarını söyleyen Altınova Afet Gönüllüleri ve Güzel Yaşam Derneği Başkanı Turhan Palaşoğlu, “Ölüm, hüzün stres, acı gibi tüm olumsuzluklara rağmen iki şeyden çok mutlu olduk. Birincisi enkazdan sağ çıkan insanlar, ikincisi çocuklara yaptığımız ikramlar. Onların gözlerindeki ışık hiç sönmesin” ifadelerini kullandı.

“Çalışmalara devam edeceğiz”

Turhan Palaşoğlu yaptığı açıklamada, “40 kişilik Altınova ekibimiz ve iş makinelerimizle, Hatay’da enkaz çalışmasının yanı sıra erzak dağıtımı, trafik ve cenaze defin işlerine de katılıyoruz. Buradaki tüm ekipler canla başla görev yapıyor. Altınova’ya döndük. Ama çalışmalarımız burada kalmayacak. Bizi hiç yalnız bırakmayan, her tür desteği veren Altınova Belediye Başkanımız Dr. Metin Oral ve belediye personeline sonsuz teşekkür ederiz” diye konuştu.