Kızılay'ın kuruluşunun 144. yılı

Yazdır / Tarih: 2014-03-01
 Kızılay'ın kuruluşunun 144. yılı

`Kızılay, yardımseverliğin simgesidir`
Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Türk Kızılayı`nın kuruluşunun 144. Yılı nedeniyle yayınladığı mesajda, kurumun her koşulda yardımseverliğin simgesi olduğunu söyledi.

Başkan Oral yaptığı açıklamada, “Kızılay'ın amacı her nerede görülür ise, hiçbir ayrım yapmaksızın, insanın acısını önlemeye veya hafifletmeye çalışmak, insanın hayatını ve sağlığını korumak, onun kişiliğine saygı gösterilmesini sağlamak ve insanlar arasındaki karşılıklı anlayışı dostluğu, saygıyı, işbirliğini ve sürekli barışı geliştirmeye uğraşmaktır. Kızılay, ihtiyaç anında dayanışmanın, ıstırap anında eşitliğin, savaşın en kızgın anında insancıllığın, tarafsızlığın ve barışın simgesidir" dedi.

KIZILAY HER YERDE
Başkan Oral sözlerini şöyle sürdürdü: “Dünyanın her ülkesinde ihtiyaç anında Türk Kızılay’ı vardır. Uluslararası arenada gerçekleştirilen bu yardım çalışmaları Türkiye'nin tanıtılmasına da kuşkusuz büyük katkı sağladı.
Kızılay'ın hizmetleri sadece savaş ve afet dönemleri ile sınırlı kalmadı. Toplumsal dayanışmayı sağlamak, sosyal refahın gelişmesine katkıda bulunmak, yoksul ve muhtaç insanlara barınma, beslenme ve sağlık yardımı ulaştırmak gibi önemli görevler üstlenen ve birçok konuda da öncü olan Türk Kızılay’ı, kan, sağlık, sosyal yardım, gençlik ve eğitim alanlarında da hizmetler sundu. Yaralıya kan, hastaya ilaç, yoksula aş, öğrenciye burs hizmeti sağladı. Dünyanın sayılı, bölgesinin ise en güçlü yardım kuruluşu haline gelen Türk Kızılay’ı 144. yaşında, yardımseverlerin her geçen gün artan güveni ve desteği ile ihtiyaç sahiplerinin umutlarını yeşertmeye devam ediyor.”

Diğer Haberler