Proje Tanıtım Toplantısı

Yazdır / Tarih: 2014-03-31
Proje Tanıtım Toplantısı

Adalet ve Kalkınma Partisinden Altınova Belediye Başkanlığına üçüncü kez talipli olan, halen görevinin başındaki Belediye Başkanı Dr. Metin ORAL ilçesindeki kültür merkezinde binlerce kişinin katıldığı törende projelerini tanıttı.

Eski Orman Bakanı Osman Pepe, Ak Parti genel merkez danışmanı, Av. Mehmet Kanber, Serdar Beşikçi, genel müdür Mehmet Baş, Başbakanlık danışmanı Seyfullah Arslantürk, ilçedeki kanaat önderleriyle birlikte yüzlerce kadın ve gencin katıldığı proje tanıtım toplantısının açılış konuşmasını yapan Dr. Metin ORAL ayakta alkışlandı, sevgi teveccühlerinde bulunuldu.

‘Altınova’yı bir 5 yıl daha sizlerle yönetmek istiyorum’ diyen Belediye Başkanı Dr. Metin ORAL, ‘Allah kısmet edip beni tekrar Belediye Başkanı olarak seçtiğiniz takdirde alt ve üst yapı, yol kanalizasyon, doğalgazın tamamı ilçemizin görsel güzellikleri zaten sıradan rutin hizmetleri olacak. Ancak Hersek’teki askeri bölgede yani evliya çelebi sosyal yaşam alanı dediğimiz göl kenarında plaj, spor alanları, gezi yolları, kafeteryalar, piknik alanları, hanımlar için yüzme alanları, kır düğünlerinin yapılacağı mekanlar ile ilgili projelerimiz hazır. Bu bölgeyi sürekli temiz tutacak teknik donanım gerektiren araçlarımızı satın aldık. Yani evliya çelebi sosyal yaşam alanı ilçemizin markası olacaktır.’ Dedi.

İŞTE YATIRIM İŞTE HİZMET

Her seçim döneminde spekülatif söylemlerin, dedikoduların, karalama kampanyalarının olabileceğini ve zaman zamanda yapıldığını söyleyen Belediye Başkanı Dr. Metin ORAL, ’10 yıldır sizler bu tür dedikodulara aldırış etmediniz, bundan sonra da etmeyeceğinize olan inancım tamdır. Yalova – Altınova tersane girişimcileri A.Ş tarafından yapımı devam eden devlet hastanesi inşaatının kabası bittiği gibi yeni belediye hizmet binasının kabası da tamamlanmak üzere yılsonuna doğru yeni binaya geçeceğiz. İçinde bulunduğumuz kültür merkezi yeterli değil bunun en az 2 kat büyüklüğünde bir bina yapacağız. İlçemizde Denizcilik Meslek Lisesi ve İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin yararlanabileceği yurt binası yapılacaktır. Bunun ilgili bakanından sözünü aldık. Mevcut mezarlığa yakın bir alanda taziye evi yapacağız. Donanımlı modern bir ambulans satın alacağız. Göreve gelir gelmez yaşlılara evde bakım ve temizlik hizmetini başlatacağız. Yaşlılarımızın evleri her 3 ayda bir tarafımızdan temizlenecektir. Cadde üzerindeki binalarda giydirme çalışmalarımız daha da yaygınlaşacak. SGK için tahsis ettiğimiz araç üzerinde bina yapımına başlanacak. Kapalı Pazar yerini yapıp hayata geçireceğiz. Otopark sorununu çözeceğiz. Hepsinden önemlisi belediye bünyesinde kurduğumuz şirket aracılığı ile ucuz toplu konut üreterek ihtiyaç sahiplerine uygun ödeme koşullarında satacağız. Bir diğer önemli yatırımımız ise çiçek mezatıyla ilgilidir. 1 yıldır üzerinde durduğumuz çiçek mezat satış yerini hayata geçireceğiz. Bunun için çok ciddi çalışmalar yaptık, yurt dışında incelemelerde bulunduk. Altınovamız çiçeği ve meyvesiyle ünlüdür.  Mezatı tahsis edilen 40 dönümlük arazi üzerinde yapacağız. Bu mezat yeni iş istihdamları yaratacağı gibi ilçe ve ülke ekonomisine de katkı sağlayacak, belediyemize gelir getirecektir.' dedi. 

Yaklaşık 1300 Altınovalı kadın, erkek, genç, yaşlı eski Orman Bakanı Osman Pepe ve öteki davetliler ile kolkola girerek ilçedeki caddelerde yürüyüp seçim ofisinin önüne gelip daha sonra buradan dağıldılar.

Diğer Haberler