Araçlar Dualarla Hizmete Girdi

Yazdır / Tarih: 2014-03-31
Araçlar Dualarla Hizmete Girdi

Altınova Belediyesi hizmetlerinin hızla devam edeceğini belirten Belediye Başkanı Dr. Metin Oral; “Belediyemizin araç filosu çok güçlü bir hale geldi. Şu an tek eksiğimiz itfaiye filomuza takviye, inşallah onu da yakında tamamlayacağız. Bugün burada Çevre Bakanlığımız tarafından belediyemize hibe edilen yeni araçlarımızı hizmete kazandırmak için toplandık. Programımıza iştirak eden siz değerli Altınova halkına bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Yol süpürme aracı ve kum temizleme aracı belediyemize Çevre Bakanlığımızdan hibe olarak gelmiştir.

Çevre Bakanlığımıza, Çevre Yönetimleri Genel Müdürlüğümüze ve tüm personeline teşekkür ediyorum. Tabiî ki hükümetimize ve Başbakanımıza teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte eskiyen araçlarımızı kademeler halinde yenilemeyi planlıyoruz. İki gün önce biliyorsunuz Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ilimiz ve ilçemiz için gerçekten çok büyük müjdeler verdi. İlçemiz için 2 gölet 1 baraj için çalışmaların ivedi olarak başlaması hususunda talimatlarını verdiler. İnşallah 2071’e kadar ilçemizde böylelikle su sıkıntısı olmayacak. İlçemiz olarak su sıkıntılarına karşı gerekli tedbirleri almıştık. DSİ aracılığı ile yeraltı su sondaj çalışmaları yapılmaktadır. Buralardan temin edilecek sular ile ilçemizde su sıkıntısı olmayacaktır. Tabi hep bunlar hükümetimizin desteği ve talimatı ile yapılan çalışmalardır. Bu sebeple de yine hükümetimize ve sayın Başbakanımıza teşekkür ediyorum.

 Kentlilik bilinciyle ilçemizde sanayimizi, tarihimizi, doğayı, tarım alanlarımızı ve kültürlerimizi koruyarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Biliyorsunuz Kültürler Buluşması adı altında güzel bir etkinliğimiz bulunmakta. Tüm bu etkinlikleri her zaman ilçemiz halkının katkılarıyla gerçekleştirdik. Sizlerin desteğiyle de gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Hepinize bir kez daha teşekkür ediyor, ilçemize ve halkımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.” Diye konuştu.
 Altınova Belediyesinin çok iyi çalıştığını, çalışmaları yakından takip ettiğini söyleyen İlçe Kaymakamı Nurullah Kaya ise, “Belediye Başkanımızı, çalışanlarını ve ekip arkadaşlarını kutluyorum. İlçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
 
Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, program sonunda 100 adet çöp konteynırında hazır olarak bekletildiğini ve eskiyen konteynırlar ile değiştirilerek hizmete gireceğini söyledi. Tüm programlarda olduğu gibi ilçe halkı yine yoğun ilgi gösterdi. Başkan Oral ise, programa katılan vatandaşların ellerini sıkarak, teşekkür etti.
 
Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, program sonunda 100 adet çöp konteynırında hazır olarak bekletildiğini ve eskiyen konteynırlar ile değiştirilerek hizmete gireceğini söyledi.Yol süpürme aracı ile daha hızlı çalışmalar yapılacağını söyleyen Başkan Oral, yakın bir tarihte ilçenin plajı olacağı müjdesini de verdi.

Diğer Haberler