Misafir Başkan’dan ebru denemesi

Yazdır / Tarih: 2014-03-01
Misafir Başkan’dan ebru denemesi

Altınova Belediyesi 2. Uluslararası 23 Nisan Halk Oyunları Çocuk Festivali kapsamında ilçeye gelen misafirlere Altınova Belediyesi Ebru Kursu gezdirildi.

Altınova Belediyesi, meslek ve bereci kurslarının son halkası Geleneksel Ebru Kursu Bulgaristan ve Kuzey Kıbrıslı misafirler tarafından büyük beğeni topladı. Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral ile birlikte kursu gezen ve çalışmalar hakkında bilgi alan KKTC Tatlısu Belediye Başkanı A. Hayri Orçan, Bulgaristan’ın Dve Mogili Belediyesi Kültür Müdürlüğü yetkilileri ve diğer misafirler, yapılan eserleri büyük beğeniyle inceledi.

Tatlısu Belediye Başkanı Hayri Orçan ve Dve Mogili Belediyesi Kültür Müdürü, kursiyerlerin yardımıyla ebru tepsisinin başına geçerek ilk ebru denemelerini gerçekleştirdiler. Ortaya çıkardıkları eser ise oldukça başarılıydı.

Altınova Belediyesi olarak, sosyal ve kültürel etkinliklere önem verdiklerini dile getiren Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Bayanlardan gelen talep doğrultusunda geleneksek sanatlarımızdan olan ebru kurksunu açtık. Bu kursumuzun çok verimli geçiyor. Bu anlamda hocamızı ve kursiyerlerimiz kutluyorum” dedi.

Diğer Haberler