Milli şuur önemli

Yazdır / Tarih: 2014-03-01
Milli şuur önemli

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, İstiklal Marşı`nın kabul edilişinin 92. yılı ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

İstiklal Marşımızın 12 Mart 1921 tarihinde Birinci TBMM tarafından kabul edildiğini hatırlatan Başkan Dr. Metin Oral, “Milli şuuru ayakta tutabilmenin, gelecek nesillere aktarabilmenin, yaşanan buhran dolu yıllardan kurtulabilmenin edebi ifadesi, her kelimesinde ecdadın inanmışlığı ve umut var olduğunun göstergesi olan istiklal Marşımızın kabulünün 92.yıl dönümünü millet olarak birlik ve beraberlik içerisinde yaşıyoruz.

Milletlerin geleceklerine yön veren önemli olaylar ve olayları yöneten liderler vardır. Geleceğe güvenle bakabilmek, muasır medeniyetler seviyesine çıkabilmek, yaşadığın coğrafya ya yön verebilmek ve milli şuuru ayakta tutabilmek için bunları hatırlamak gerekir.

Millet olarak bizi biz yapan değerlerimizle yaşadık, yaşamaya devam edeceğiz, bu uğurda feda edebileceklerimiz şanlı tarihimizde sayısız kahramanlarımızın yazdığı destanlarla sabittir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Büyük Üstadın deyimiyle, 'Allah bu Millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın' diyerek başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u, canlarını bu uğurda feda eden şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz” diye konuştu.

Diğer Haberler