Altınova´da durmak yok

Yazdır / Tarih: 2014-03-01
Altınova´da durmak yok

11 dönüm üzerine kurulu bulunan parka ilkler imza attı.

Altınova Belediyesi, ilçedeki 3’üncü mahalle parkını hizmete açtı. Toplam 11 dönüme kurulu park, Yalova’da ilk engelli spor aletleri olan park olma özelliğini taşıyor. 6 dönümü yeşillendirilen park, şelale ve köprüsü ile dikkat çekerken, park alanına yayılmış çardaktan oturma alanları büyük beğeni topladı.

BÜYÜK KATILIM

Hürriyet Mahallesi’ndeki parkın açılış törenine; Yalova Valisi Esengül Civelek, AK Parti İl Başkanı Mustafa Pehlivan, AK Parti Altınova İlçe Başkanı Hamza İskit, İl Genel Meclisi Üyeleri Mehmet Erdem ve Alaattin Altuntaş, Taşköprü Belediye Başkanı Şaban Ertan, İlçe Emniyet Amiri Tevrat Yazar, Altınova Belediye Meclis üyeleri, Yalova Tersane Girişimcileri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hakkı Kan, Esnaf Odaları Başkanı Mustafa Sancaktutan, Yalova Ortopedikler Spor Kulübü Başkanı Alpaslan Erkoç, Altınova Belediyesi Kurucu Başkanı Ahmet Tamer, AK Parti Altınova İlçe eski Başkanı Muzaffer Öztürk, daire amirleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Açılış kurdelesinin kesimi öncesi mahallenin çocukları tarafından hazırlanan gösteri büyük beğeni topladı.

HEDEF 6 PARK

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, açılışta ilçeye 6 park kazandırmak için kolları sıvadıklarını söyledi. Başkan Oral, “İlçemize 6 park kazandıracağız. 3’üncü parkımızı açıyoruz. 2013 yılında da diğerlerini tamamlayıp, hizmete açacağız.

“DERE TAŞIYORDU”

Göreve geldiğimizde 2004’te bu alan tamamen çamur içersinde idi. Sık sık dere taşkınları yaşanan bir yer idi. İlk hizmet olarak buranın dere ıslahını yaptık. 2009’da dere yeniden taştı, biz de yeniden ıslah ettik. Daha sonra buraya doğalgaz geldi, yolunu yaptık. Şimdi de bu parkı kazandırdık.

İLKLERİN PARKI

Burası bizim en büyük parkımız. Yaklaşık 11 dönüm üzerine kurulu bir park. Bunun 6 dönümü yeşil alan. Bu parkta bazı ilkler var. İlk kez bir parkta şelale kullandık. Köprümüzde değişik bir aydınlatma kullandık. Bu uygulamayı diğer köprülerimizde ve ilçe giriş ve çıkışlarında da kullanacağız. Bölgemizde ilk olarak engellilere yönelik spor aletlerini parkımıza koyduk. Bu parkın yapımında katkı sağlayan Altıntaş Mermer Sanayi ve Kan Ailesi’ne teşekkür ediyorum” diye konuştu.

DUYGULU ANLAR

Yalova Altınova Tersane Girişimcileri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hakkı Kan da bir konuşma yaparak parka dedesinin isminin verilmesi nedeniyle duygu dolu anlar yaşadığını dile getirdi.

“KARNE VERECEĞİZ”

Parkın hayırlı olmasını dileyen AK Parti İl Başkanı Mustafa Pehlivan, “Altınova’da her ay bir açıolış yapıyoruz. Temel atmıyoruz, açılış yapıyoruz. Siyasi partiler vaatlerde bulunuyor, sizler de bakacaksınız neler yapılmış. Ancak sizden önce belediyelerimize biz karne vereceğiz. 1 sene sonra da sandıkta siz karne vereceksiniz.

“ALTINOVA YENİDEN İMAR EDİLİYOR”

Hizmetler sadece belediye gücüyle olmuyor. Hayırseverler de büyük katkı sağlıyor. Ben belediye başkanımızı kutluyorum. Altınova’yı yeniden imar ediyor. Altınova ilçesi bir kalkınma içerisinde. Körfez Geçiş Köprüsü ile ilçede nüfusun artacak. Başkanın bunu daha şimdiden düşünerek bu tür yatırımlar yapmasını takdir ediyorum” dedi.

“BÜYÜK GAYRET VE ÇABA”

Çalışmalarından dolayı Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’a teşekkür eden Yalova Valisi Esengül Civelek, “Altınova İlçemize güzel hizmetler verebilmek, sosyal kültürel ve sportif alanlar oluşturarak vatandaşlarımızın yaşam alanlarını artırabilmek ve dahası Altınova ilçemizin çehresini değiştirmek amacıyla büyük gayret ve çaba içerisinde olan Belediye Başkanımız bugün bizlere Hasan Çavuş parkının açılışında buluşturdu.

“KADİRŞİNAS BİR DAVRANIŞ”

Halkımızın dinlenebileceği, eğlenebileceği, çocuklarını oynatabileceğini, çocuklarımızın spor yapabileceği bu parkın hizmete sunulmasını takdirle karşılıyorum. Parkın yapımında emeği geçen Altınova Belediye Başkanımız ile Kan ailesine çok teşekkür ediyorum. Parka Hasan Çavuş adının verilmesini de son derece anlamlı ve kadirşinas bir davranış olarak değerlendiriyorum. Parkımız Altınova’mıza, Yalova’mıza hayırlı uğurlu olsun, saygılar sevgiler sunuyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından parkın açılış kurdelesi dualarla kesildi. Vali Civelek ve beraberindeki heyet parkı gezerek, Başkan Metin Oral’dan yapılan çalışmalarla ilgili detaylı bilgiler aldı.

101 yaşında 1993 yılında hayata gözlerini yuman Hasan Çavuş adına yaptırılan park içerisinde şelale, engelli spor aletleri, çocuk oyun alanları ve yürüyüş alanları bulunuyor.

Diğer Haberler