Başkan Oral’dan okul yolu açıklaması

Yazdır / Tarih: 2016-01-12
Başkan Oral’dan okul yolu açıklaması

 

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral; Tersane Girişimcileri A.Ş. Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Çavuş Çiftliği Mevkii’nde, Yalova Tersane Girişimcileri A.Ş tarafından 2008 yılında temelinin atılıp, 2011 yılında hizmete girdiğini hatırlattı.
SICAK ASFALT YAPILDI

2011 yılında okul yolunun ve çevresinin sıcak asfalt yapıldığını söyleyen Başkan Oral, “Körfez Geçiş Köprüsü ve Otoyolun inşaat çalışması kapsamında ve de ‘Otoyol Dinlenme Tesisleri’ yapımı ve tesislerin su ve kanalizasyon bağlantı çalışmaları sebebiyle yol bozulmuştur. Bu çalışma sırasında yer altı TELEKOM hatları zarar görmüştür.

Şu an yapılan kazılar ve çalışma, okulun ve bölgenin en büyük sorunu olan internet ve telefon arızalarının giderilmesi için İl TELEKOM Müdürlüğümüzce hat yenileme çalışmaları sebebiyledir. Çalışması bitince yolun yapımı yeniden gerçekleştirilecektir. Çalışmalarından dolayı TELEKOM Müdürlüğümüze teşekkür ederiz.

Ancak otoyol gişe girişi sebebiyle okul giriş yolu tamamen kapatılma riski altındadır. Bu yolun açık tutulması için Belediye Başkanlığımızca ciddi mücadele verilmektedir.

Gereği ve takdirini kamuoyuna bırakıyoruz.”

Diğer Haberler