Zabıtadan seyyara geçit yok

Yazdır / Tarih: 2016-01-04
Zabıtadan seyyara geçit yok

Altınova Belediyesi; uygunsuz koşullarda, gerekli hijyen şartları sağlamadan satış yapan seyyar satıcılara karşı denetimlerini titizlikle sürdürüyor.

GÖZ AÇTIRMADILAR

Zabıta Amirliği, İlçe Trafik Şube’nin desteğiyle yaptığı uygulamalarla Aralık ayı içerisinde Tersane Bölgesi’nde seyyar satıcılara göz açtırmadı.Bir ay boyunca her sabah Tersane Bölgesi’nde uygulama yapan Zabıta Ekipleri; kanunda belirtilen şartları taşımayan, satış izni ve sağlık koşullarını göz önünde bulundurmadan satış yapan seyyar satıcılara gerekli yaptırımları uyguladı. Yapılan uygulamalarda menşei belli olmayan poğaça, simit gibi maddelerine el konuldu. Ayrıca satışların yapıldığı araçlara da işlem yapıldı.

TİTİZ ÇALIŞMA
Zabıta yetkilileri, seyyar satıcılarda satılan ürünlerin sağlık açısından sakıncalı olduğunu belirttiler. Seyyar satıcılarla çok sıkı bir mücadele içinde olduklarını belirten yetkililer, “Denetimlerimiz kesintisiz olarak sürecek. Hiçbir kaçak girişime izin vermeden, titiz bir şekilde sürdürülen bu denetimlerde amaç vatandaşlarımızın sağlığıdır” dediler.

Diğer Haberler