Şampiyonlara Oral’dan ödül

Yazdır / Tarih: 2016-01-04
Şampiyonlara Oral’dan ödül

Bu yıl ilki gerçekleştirilen Yalova Güreş Temsilciliği ile Yalova Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün düzenlediği Yalova Güreş Ligi’ne Altınovalı güreşçiler damga vurdu.
ORAL’DAN ÖDÜL

Yalova Güreş Ligi’nde dereceye giren güreşçiler, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’ı makamında ziyaret etti. Altınova Kaymakamı Nurullah Kaya, Altınova Belediye Meclis Üyesi Bilal Ok, Altınova Belediyespor Genel Kaptanı Muhsin Kaya, Kırkpınar Başaltı Güreşçişi Mustafa Bayram, güreş hocaları Burak Kaya ve Semih Turgut’ın hazır bulunduğu ziyarette Başkan Oral, genç güreşçileri ödüllendirdi.

 

DEVLETTEN BÜYÜK DESTEK

Altınova’nın halter ve boksta milli sporcular yetiştirdiğini, diğer branşlara da milli takıma sporcu verme potansiyelinin bulunduğunu söyleyen Altınova Kaymakamı Nurullah Kaya, “Milli sporculara devletimiz TEOG ve üniversite sınavlarında çok önemli ek puanlar veriyor. Üniversite okuma imkânı sağlıyor. Aylık bin 200 lira burs veriyor. Yurt ve yemeği bedava veriyor. İş imkânı sağlıyor. Bu imkânları değerlendirin” dedi.

 

“GURURUMUZSUNUZ”

İlçedeki başarıların kendilerini gururlandırdığını ifade eden Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Gençlere ve spora önem veren bir belediye olarak, ilçemizdeki gençlerimizin başarısı bize kıvanç veriyor. Size elimizden gelen desteği veriyoruz, vermeye devam edeceğiz. Sizler, aynı zamanda ilçemizi temsil ediyorsunuz. Başarınız tüm Altınova’nın gururu ve sevincidir” diye konuştu.

Diğer Haberler