Ayasofya ziyaretlerine büyük ilgi

Yazdır / Tarih: 2022-04-25
Ayasofya ziyaretlerine büyük ilgi

Altınova Belediyesi tarafından esaret zincirlerini kırarak ibadete açılan Ayasofya’ya yönelik Ramazan ayında her gün düzenlenen ücretsiz ziyaretlere binlerce kişi katıldı.

Ziyaret kapsamında Sultanahmet Meydanı ve tarihi hanları ziyaret eden Altınovalılar, belediyenin düzenlediği iftar programında oruçlarını açtıktan sonra Ayasofya’ Camii’nde teravih namazlarını kılıyor.

Ayasofya’nın Türk ve İslam tarihi adına önemli bir mabet olduğunu açıklayan Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral,  Ramazan Ayında düzenledikleri gezilere gösterilen yoğun ilginin kendilerini çok mutlu ettiğini belirtti.

“86 yıl sonra zincirlerin kırıldığı Ayasofya; Fatih Sultan Mehmet’in vasiyeti, duası. Necip Fazıl Kısakürek’ten Nazım Hikmet’e aziz vatanın, aziz milletin hayaliydi. Altınova Belediyemizin bu ulu mabet için düzenlediği seferlere 7’den 77’ye her yaştan, her görüşten hemşehirlerimizin katıldığını görmek bizleri fazlası ile mutlu ediyor. Tüm hemşehrilerimizi Ayasofya’da tarihe tanıklık etmeye bekliyoruz.” dedi.

Diğer Haberler