Altınova minibüsleri yeniden yollarda

Yazdır / Tarih: 2015-01-15
Altınova minibüsleri yeniden yollarda

Altınova 81 No’lu Minibüsçüler Kooperatifi; Tokmak-Yalova, Yalova-Tokmak arasında yeniden çalışmalara başladı. Altınova 81 No’lu Minibüsçüler Kooperatifi’nin uzun hukuk mücadelesinin ardından mahkeme kararının ardında ilçe ve il trafik komisyonlarının kararlarıyla yeniden çalışmalarına başladı.

Minibüslerin yeniden seferlere başlaması nedeniyle düzenle törende konuşan Altınova 81 No’lu Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı Osman Aydın, uzun ve çetin süren hukuk mücadelesinin ardından hakları olan çalışma izninin yeniden alındığını ifade etti. Aydın yaptığı açıklamada, “Bu süreçte bizim yanımızda olup her türlü desteği veren Altınova kaymakamımız Nurullah Kaya ile Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’a tüm araç sahipleri, şoförler, ailelerimiz ve bu hizmet vesilesiyle ekmek yiyen esnaflarımız adına teşekkür ederiz” dedi.

Araçların yeniden seferlere çıkması nedeniyle düzenlenen tören kurban kesimi ve dua yapımıyla başladı. Törene; Altınova Kaymakamı Nurullah Kaya, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Kaytazdere Belediye Başkanı Ali Kangal, AK Parti Altınova İlçe Başkanı Hasan Zafer, CHP Altınova İlçe Başkanı Yener Yiğit, Altınova Belediye Meclis üyeleri, Altınova Esnaf Odası Başkanı Mustafa Sancaktutan, kooperatif yöneticileri ve minibüsçüler katıldı.

Diğer Haberler