Bakan Işık´tan yol müjdesi

Yazdır / Tarih: 2014-12-25
Bakan Işık´tan yol müjdesi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Kocaeli Sanayi Odası (KSO)'nun düzenlediği ‘Sanayi Kuruluşları Sektörel Performans Değerlendirme Organizasyonu Ödül Töreni'nde yaptığı konuşmada, otoyol çalışmaları konusunda iki müjde verdi.

"KÖRFEZ GEÇİŞ KÖPRÜSÜ”

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işk yaptığı konuşmada, "Körfez Geçiş Köprüsü'nün kuleleri bu ay sonunda 252 metreye ulaşmış olacak. Gelecek yıl aralıkta da inşallah araçlarla üzerinden geçeceğiz.

“İHALE 6 MART’TA”

Şimdi Kuzey Marmara Otoyolu'nun ihalesini da inşallah 6 Mart’ta yapıyoruz. Kuzey Marmara Otoyolu'nun sanayicilerimiz için ne anlama gayet iyi biliyoruz. Kuzey Marmara Otoyolu'yla TEM Otoyolu'nun bağlantısını sağlayacak organize sanayi bölgelerimiz içerisindeki yığılmayı engelleyecek proje de Kuzey Marmara Otoyolu ihalesinin içerisinde yapılacak. Karadeniz Sahil Yolu'nun Kocaeli bölümünü de önümüzdeki günlerde ihaleye çıkacağız.

“ALTINOVA'DAN UZUNÇİFTLİK'E”

Bir başka müjdemiz de Güney Otoyolu dediğimiz Altınova'dan Uzunçiftlik'e yeni bir otoyolun proje çalışmaları bitti. İnşallah yakında burayı yap-işlet-devret modeliyle ihaleye çıkaracağız. Yani bölgeyi hem doğudan hem batıdan hem kuzeyden hem güneyden yeni yollarla örüyoruz" dedi.

Diğer Haberler