Gençler için önemli etkinlik

Yazdır / Tarih: 2014-10-13
Gençler için önemli etkinlik

Altınova İlçe Müftülüğü tarafından ilçede önemli bir çalışma başlattı. Altınova Belediyesi´nin katkılarıyla ilçe müftülüğü her ay, ´Gençlerle Buluşma´ etkinliği düzenleyecek.

 Camiler Haftası kapsamında Altınova İlçe Müftülüğü, Altınova Belediyesi Gençlik Merkezi’nde gençlerle buluştu.

“CAMİŞLER HAYATIN MERKEZİ”

Camilerin, ibadet yapmanın yanı sıra, sosyal hayatta da çok önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden Altınova İlçe Müftüsü Erturan Mehmet Soylu, “Gençlerimizi camilerimizde daha çok görmek istiyoruz. Camilerimizin; gençlerin, çocukların, kadınların ve toplumdaki herkesin buluşacağı sosyal ve kültürel faaliyetlerin merkezi olmasını hedefliyoruz” dedi.

 KİTAP HEDİYE ETTİ

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’ın katılımıyla Altınova Belediyesi Gençlik Merkezi’nde düzenlenen ve bu ay ilk yapılan ‘Gençlerle Buluşma’ etkinliğinde İlçe Müftüsü Soylu, Gençlik Merkezi’ne çeşitli konularda kitaplar hediye etti.

 “ÖNEMLİ ÇALIŞMA”

Altınova Belediyesi olarak, gençlere sahip çıkmaya yönelik çok ciddi çalışmalar yaptıklarını söyleyen Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Kurduğumuz Halk Oyunları Ekibimiz ile bir çok gencimizin kötü alışkanlıklardan uzak kalmasına vesile olduk. Üstelik bu gençlerimiz başarılı çalışmaları işle ülkemizi birçok kez yurt dışında temsil etti. Öte yandan yine gençlerimize ve bayanlarımıza yönelik kurslar açıyoruz. Müftülüğümüz ile gerçekleştirilen bu çalışma da gençlerimiz açısından çok önemli” diye konuştu.

Diğer Haberler