Kurban Bayramı ve Bayramlaşma

Yazdır / Tarih: 2014-10-02
Kurban Bayramı ve Bayramlaşma

Altınova Belediye Başkanımız Dr. Metin Oral, belediye olarak tüm hazırlıkları tamamladıklarını ifade ederek, “Altınova Belediyesi olarak, kurban kesecek vatandaşlarımızın dini görevlerini yerine rahatça getirmeleri için önlemlerimizi aldık” dedi.

Başkan Oral, İlçe Bayramlaşmasının bayramın 2. Günü olan 5 Ekim 2014 Pazar günü saat 12:00’de Altınova Belediye Düğün Salonu’nda gerçekleştirileceğini belirterek, tüm vatandaşları bayramlaşmaya davet etti.

Başkan Oral yayınladığı bayram mesajında, “Bayramlarımız, dini şuur ve duyguların gelişmesine, milli ve manevi değerlerin güçlenmesine, birlik, beraberlik, kardeşlik, sevgi ve saygı ruhunun kuvvetlenmesine, dayanışmanın tesis edilmesine vesile olması nedeniyle önem arz etmektedir. Her türlü insani ve ahlaki değerlerin kazanılmasına önemli katkılar sağlayan bayramlarımızın özellikle paylaşma ve yardımlaşmanın en üst düzeye çıktığı istisnai günler olması da bayramlarımıza ayrı bir anlam, ayrı bir güzellik kazandırmaktadır. Bunun içindir ki bayramlarımız, gelecek nesillere bırakacağımız en güzel toplumsal mirasımızdır. Bu duygu ve düşüncelerle; tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramını kutluyor, kardeşliğimizi daha da güçlendiren bu güzel bayram coşkusunun ülkemize, milletimize, İslam âlemine, tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini diliyorum” dedi.

Diğer Haberler