Kurslarımız


Kurslarımız Başladı.
Altınova Belediyesi, bayanlara ve gençlere yönelik her yıl düzenlediği meslek ve beceri edinme kursu kayıtları başladı. 

Altınova Belediyesi, Sosyal İşler Birimine bağlı olarak; Gitar, Halk Oyunları, Osmanlı Sanatı Ebru, Takı Tasarım, Ahşap Boyama, bayanlara yönelik Step ve Aerobik branşlarında kurslar açacak.


BAŞARILI ÇALIŞMALAR

Geçmiş yıllarda kurslara katılan vatandaşların birbirinden güzel ve başarılı eserler ortaya çıkarttığını söyleyen Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Artık misafirlerimize ve gittiğimiz yerlerde muhataplarımıza kursiyerlerimizin yaptığı eserleri hediye ediyoruz. Kursiyerlerimizin yaptığı Ebrular büyük beğeni topluyor. Kursumuzda, taşlar ve boncuklar kullanılarak; bileklik, yüzük, kolye, küpe, halhal, şahmeran, broş, anahtarlık gibi aksesuarlar yapılıyor. Folklorcularımız belediyemizi ve ülkemizi yurt dışında temsil ediyor. Gençlerimiz gitar çalmanın zevkini yaşıyor. Bayanlarımız sağlıklı bir yaşam için spor yapıyorlar. Halkımızın faydalı uğraşlar içinde olması bizim için oldukça önemli” dedi.

KAYITLAR BAŞLADI

Kayıtlar 23 Ekim 2015 Cuma günü mesai saati bitimine kadar Altınova Belediyesi Kültür Merkezi Kent Konseyi’ne yapılacak. Kurs kayıtlarıyla ilgili vatandaşlar, 0533 460 13 53 numaralı telefondan bilgi alabilirler.Kurs Kayıtarımız Başlamıştır.
Belediyemiz bünyesinde
Ebru
Takı Tasarımı
Bayanlara Step - Aerobic
Halk Oyunları
Gitar
İngilizce Kursu

Branşlarında kurslarımız açılacaktır.

Kayıt: 31 Ekim Cuma günü mesai bitimine kadar yapılacaktır.

Yer: Altınova Belediyesi Kültür Merkezi Kent Konseyi

Musiki Derneği

2008 yılında belediyemiz bünyesinde kurulan musiki derneğimizde gitar, bağlama, halk müziği korosu ve ilahi müziği korosu branşlarında kurslarımız açılmıştır.

Açılan kurslarımız kursiyerleriyle ilçemizde birçok etkinlikte konser ve müzik dinletisi etkinliği yapılmıştır

Altı yıldır faaliyet gösteren musiki derneğimizde her yıl ortalama elli civarında kursiyer eğitim görmektedir.Taekwondo kursu
Sporcu sayımız aktif olarak 30 kişi olup salonumuzda  6 ve 15 yaşları arasında bay ve bayan sporculara hizmet vermekteyiz. Resmi olarak kuşak sınavına katılan sporcularımızdan Kırmızı, Siyah, Mavi, Mavi Kırmızı  kuşak sporcularımız bulunmaktadır. Ayvalıkta yapılan iller arası minikler şampiyonasında  1. lik kazanmış bulunmaktayız. Sporcularımızdan Şevval  KURT il içi ve il dışı şampiyonluklar kazanmıştır. Adım adım çalışmalara devam edip gençlere güzel bir spor ahlakıyla antremanlara devam etmekteyiz.


Ebru KursuGitar KursuBağlama kursu
Detaylar için telefonla bilgi alabilirsiniz


Folklör Kursu
Belediyemiz tarafından düzenlenen Folklör çalışmalarına katılmak için Halk Oyunları Birimi ile iletişime geçebilirsiniz