Hersek’e önemli ziyaretçiler

Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne bağlı Yalova ve Çınarcık Yaşlılar Yurdunu sakinleri, Altınova’nın tarihi ve turistlik yerlerini gezerek ilçe hakkında bilgi aldılar.

Bocce İl Temsilcisi Didem Eliaçık tarafından çalıştırılan Yalova ve Çınarcık Yaşlılar Yurdu sakinlerinden oluşturulan Bocce Takımı, ilçe gezileri kapsamında Altınova’nın tarihi Hersek Mahallesi’ni gezdiler.

BÖLGEYİ GEZDİLER

Lagünü, Hersek Sahili ve Hersekzade Ahmet Paşa Külliyesi’ni gezen Bocce Takımı, burada bölgenin tarihi geçmişiyle ilgili bilgiler aldı. Ziyaretçilerin en çok ilgisini çeken bölge ise Hersek Sahili ile Külliye oldu. Hersekzade Ahmet Paşa Türbesi’nde dua eden Bocce Takımı, camiyi de gezerek bilgi aldılar.

TEŞEKKÜR

Bocce İl Temsilcisi Didem Eliaçık, 7’den 77’ye her yaştan insanın bu sporu yapabileceğini söyleyerek,  “Bunun en güzel örneğini yaşlılar yurdundan oluşturduğumuz takımımız ortaya koymaktadır. Bize çalışmalarımızda her türlü destek ve katkı sağlayan Aile Ve Sosyal Politikalar Yalova İl Müdürümüz Faruk Uysal ve Gençlik Hizmetleri ve Spor Yalova İl Müdürümüz metin Kaplan’a teşekkür ederiz. Ayrıca takımımızı ilçede en ağırlayan Altınova Belediye Başkanız Dr. Metin Oral’a da teşekkür ederiz” dedi.

Ziyarette; Altınova İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Mehmet Sait Başaran, Altınova Kent Konseyi üyeleri Emine Ballı ve Birgül Kırçiçek de hazır bulundu.


12.10.2017 10:12:18 _225