Gaziler Günü kutlandı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e, 19 Eylül 1921 tarihinde TBMM tarafından Mareşallik Rütbesi ve Gazilik Unvanı’nın verilişinin 96. Yıldönümü olan “Gaziler Günü” anma programı, Altınova’da da kutlandı.

Altınova hükümet Konağı önünde düzenlenen törene; Altınova Kaymakamı Zafer Engin, Garnizon Kmutan Temsilcisi Dnz. Alb. Can Afacan, Altınova Belediye Başkanı  Metin Oral, Altınova İlçe Emniyet Amiri M. Ferit Duman, AK Parti Altınova İlçe Başkanı Hasan Zafer, CHP Altınova İlçe Başkanı Yener Yiğit, Belediye Meclis üyeleri Bilal Ok ve Ali Sarıhan, Altınova esnaf Odaları Başkanı Mustafa Sancaktutan, daire amirleri, STK temsilcileri, gaziler, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın bir ağızdan söylenmesiyle başlayan törende; Altınova Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı ve Altınova Belediye Başkanlığı tarafından çelenkler Kaymakamlık Konağı’nda bulunan Atatürk Anıtına sunuldu. Çelenklerin sunumunun ardından, günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı Dnz. Öğr. Üsteğmen Çağlar Kaya yaptı. Törenler öğrencilerin okuduğu şiirlerle son buldu.

 


20.9.2017 15:16:56 _596