Altınova Halk Eğitim’den önemli hedefler

Altınova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitimi Merkezi, yeni eğitim öğretim yılı için tüm hazırlıklarını tamamladı.

 

Merkezim kurslarının aralıksız devam ettiğini söyleyen Altınova Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ahmet Kemal Hazır, “Yurt içi ve yurt dışı projeler için çalışmalar yapıyoruz” dedi.

“ÇALIŞMALAR BAŞLADI”

2017-2018 Eğitim öğretim yılına yönelik çalışmalara başladıklarını belirten Altınova Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ahmet Kemal Hazır, “Geçen yıl ses eğitimi, bayanlara yönelik çini, resim-yağlıboya, el sanatları, nakış, tel kırma, kırkyama, ahşap boyama, giyim ve filografi kursları açtık. Ayrıca İş-Kur ile ortaklaşa kaybolmaya yüz tutmuş el sanatlarından sepet örücülüğü, keçecilik ve iğne oyası kurslarını gerçekleştirdik.

YENİ BRANŞLAR

Bu eğitim öğretim yılında değişik branşlardaki kurslara da yöneleceğiz. Yine İş-Kur ile ortaklaşa tel kırma, kanaviçe, ebru, mum oymacılığı, sabun çiçek, üfleme cam ve kursiyerlerin girişimciliğine katkıda bulunacak  girişimcilik kursları açılacak

YENİ PROJELER

Ayrıca ilçemizde faaliyet gösteren tersaneler ve diğer işletmelerin çalışanlarına yönelik mesleki eğitim taleplerini karşılamak, istihdama ve iş gücü piyasasının ihtiyacına yönelik kurslar açmayı planlıyoruz. Yeni farklı alanlarda, yurt içi-yurt dışı projeler üretmek için ön çalışmalar yapıyoruz.

“ÖNCELİĞİMİZ İNSAN”

Bireylere Hayat Boyu içinde bulunduğu toplumun değer yargılarına saygılı, toplumla ve kendisiyle barışık, beden ve ruh bakımından sağlıklı, ahlaklı, mutlu ve mesleğinde başarılı insanlar yetiştirmek birinci önceliğimizdir dedi.


19.9.2017 08:40:16 _865