Altınova Belediyesi iftarda buluştu

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, toplu iftarların ilkini meclis üyeleri, belediye personeli ve aileleriyle gerçekleştirdi.

 

Hava muhalefeti nedeniyle belediye binası önünde yapılması gereke iftar, yeni belediyenin çatı katında gerçekleştirildi. Yeni binanın içini görme imkanını da bulan aileler, kapıda Başkan Oral tarafından karşılandı. Tüm misafirleriyle tek tek ilgilenen Başkan Oral, çocuklarla girdiği diyalog dikkatlerden çekmedi.

KUR-AN TİLAVETİ VE DUA

Birbirinden güzel ilahilerin okunduğu iftar yemeği, Altınova Merkez Hacı Tevfik Yılmaz Camii Müezzin-Kayyımı AbidDuman’ın Kur-an tilaveti ve duasıyla başladı. İftarın ardından yemek duasını ise 5 yaşındaki Elif Sülün yaptı.

TÜM ÖNLEMLER ALINDI

İftarda kısa bir konuşma yapan Başkan Oral, belediye olarak vatandaşların Ramazan Ayı’nı huzur ve güven içerisinde geçirmesi için belediye birimleri olarak tüm tedbirleri aldıklarını söyleyerek, “Toplumsal dayanışma, paylaşma, kardeşlik ve sevgi bağlarının yoğunluk kazandığı, manevi duyguların arttığı, milletçe birlik ve beraberliğin daha da güçlendiği mübarek Ramazan Ayı’nı millet olarak karşılamanın mutluluğu içindeyiz. Ramazan’ın tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de birlik ve dayanışma duyguları içerisinde huzurlu bir şekilde geçmesi ve hayırlara vesile olmasını dilerim” dedi.

 
Bu haberin resim galerisini görmek için tıklayınız.


30.5.2017 17:02:09 _1035