Sermeyacik köyü 7. çilek festivali

Altınova Belediyesi`nce organize edilen şenlik tam not aldı

Organik çilek ve kirazlar şenlendirdi Altınova`nın Sermayecik Köyü`nde her yıl geleneksel olarak düzenlenen Çilek Şenliğinin 7´ncısı görkemli bir şekilde gerçekleştirildi.. Yalova Valisi Esengül Civelek, Adalet Ve Kalkınma Partisi Milletvekili Temel Çoşkun, AK Parti Yalova İl Başkanı Mustafa Pehlivan, AK Parti Altınova İlçe Başkanı Hamza İskit, CHP Altınova İlçe Başkanı Yener Yiğit, MARKA Genel Sekreteri Erkan Ayan, Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Altınova Kaymakamı Gürkan Polat, Yalova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Filiz Karaosmanoğlu, Subaşı Belediye Başkanı Musa Kuş, Yalova İl Genel Meclisi Başkanı Ali Rıza Alkış, ile birlikte çok sayıda bürokrat ve siyasi parti temsilcisi katıldı.

“SERMAYECİK ÇİLEĞİNİ MARKA YAPACAĞIM” Sermayecik Köyü’nde gerçekleşen festivalde konuşan Yalova Valisi Esengül Civelek, “Yalova’ya ilk tayin olunca Sermayecikte yapılan gölet ile yakından ilgilendim bu nedenle sık sık bu köye gelince benden çilek fidesi istemişlerdi bende kalkınma ajansı aracılığıyla köylerin isteğini yerine getirdim. Sermayecikte çilek ve kirazın en kalitelisini en lezzetlisini yetişiyor. Muhtemelen önümüzdeki haftadan itibaren gölette su tutulmaya başlayacak inanıyorum ki Sermayecik köyünde üretim çok daha fazla artacaktır.

Tarımsal Kalkınma ve gelişmenin en güzel örneğinin verildiği Sermayecik köyünde sizlere acık açık söz veriyorum ben bu çileği marka yapmakta ve yaptırmakta kararlıyım. Her türlü desteğimi vereceğim bugün burada bu festivale katılmaktan mutluluk duydum.Organizasyonu gerçekleştiren herkesi kutluyorum” diye konuştu. “GÖLET HAYIRLI OLSUN” Ak Parti Yalova Milletvekili Temel Çoşkun ise yaptığı konuşmada, “Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, ‘Köylü milletin efendisidir’ sözü 10 yıldır yani iktidarımız döneminde yerini bulmuştur. Köylü bizim iktidarımızda efendi olmuştur.

Altınova ilçesi ve Yalova’nın tüm yerleşim birimlerinde halkımızdan ve köylümüzden gelen her talep anında değerlendiriliyor ve hayat buluyor. Verdiğimiz hizmetlerden ötürü hükümetimize, Valimiz Esengül Civelek, İl Genel Meclisi Ali Rıza Alkış ve üyelerine teşekkürlerimi sunuyorum. Yakında su tutulacak olan Sermayecik Göleti 450 bin liraya mal olmuştur, köylümüze hayırlı uğurlu olsun diye konuştu.” ORAL’A TEŞEKKÜR Bu yıl 6. organize edilen Sermayecik Kiraz ve Çilek Festivali’nin tamamını organize eden yaklaşık 2 bin kişiye yemek dağıtan festivalin her türlü giderini karşılayan Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’a şükranlarını sunan Sermayecik köylüleri, Sermayecik Muhtarı Galip Döşlü ve Sermayecik Kalkınma Kooperatifi Başkanı Resul Çiftci yaptıkları açıklamada, “Doğu Marmara Kalkınma Ajansından aldığımız destek ile ilk ürün çileklerimizi satışa sunduk.Her yıl düzenlediğimiz bu festival Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’ ın maddi ve manevi destekleriyle gerçekleştirilmektedir. Valilik ve Altınova Kaymakamlığı, Yalova İl ve Altınova İlçe Tarım Müdürlüğü ve diğer resmi kurumların katkılarıyla yüzümüzün akıyla bir festivali daha geride bıraktık. Bu yaz sadece Sermayecik köyünden yaklaşık 200 bin ton çilek, 150 ton kiraz üretimini gerçekleştirdik” diye konuştu. ÖDÜLLER VERİLDİ Daha sonra yapılan en iyi çilek ve kiraz yetiştiricilerine düzenlenen törende hediyeleri ve madalyaları verildi. En iyi çilek yetiştiricileri Hayrettin Özer, Zafer Tekinkuş, Erdem Fidan, en iyi kiraz yetiştiricisi Beyami Özer, Mehmet Özer ve Adem Yavuzdeğer’ e altınlarını Yalova Valisi Esengül Civelek ile AK Parti Milletvekili Temel Çoşkun verdi. Daha sonra festival Altınova Belediyesi tarafından vatandaşlara ve konuklara yemek ikramıyla son buldu.
01.03.2014 19:45:19 _6066