Türk Güreşi görüşüldü

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Gölcük’te belediye başkanları ve güreşçilerle bir araya geldi.

 

 

 Gölcük Belediyesi’nin oraganizasyonuyla gerçekleşen Kestane programına Kocaeli Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Yalova Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Termal Belediye Başkanı İsmail Atik, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Gölcük Belediye Başkan Yardımcısı Levent Değirmenci, Eski Dünya Şampiyonu Sırrı Acar, Gölcük Değirmendere Rahvan Atçılar Kulübü Başkanı Osman Kalyoncu ve Güreşçiler katılım gösterdi.

HEDEF TOKYO OLİMPİYATLARI

Önlerinde 4 yıllık bir süreç olduğunu ve hedeflerinin Tokyo olimpiyatları olduğunu dile getiren Güreş Federasyonu Başkanı Aydın, Bu güzel programda bulunmaktan dolayı memnun ve mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. Tokyo olimpiyatlarına dünyanın en güçlü güreş takımıyla katılmak istiyoruz ve bu yönde de çalışmalarımızı daha da iyi bir şekilde yürütmenin gayreti içerisindeyiz. 1948-1960 olimpiyatları rekorlarını kırmak istiyoruz. Bu yolda yönetimimizle birlikte büyük bir azim ve gayretle çalışacağımıza söz veriyoruz. “EŞİT MESAFEDEYİZ”

Biz bu 1 buçuk yıl süre içerisinde bize oy veren vermeyen ayrımı yapmadık. Biz bütün kulüplerimize eşit mesafede, adalet ilkeleri doğrultusunda maddi destekte bulunduk, malzeme desteğinde bulunduk. Önümüzdeki dönemde inşallah sponsorları da devreye sokarak kulüplerimize desteği arttıracağız. Bizden önceki dönemlerde ligler 4 haftada bitiyordu. Bizim dönemimizde 10 haftaya yaydık, deplasmanlı güreş ligini oluşturduk. Bundan amacımız rekabet ortamını oluşturmak. Spor demek rekabet demek. Eğer rekabet olmazsa takımların hiçbir anlamı olmaz. Bizde önümüzdeki 4 yıl süreyle deplasmanlı güreş ligini devam ettireceğiz ve bu inşallah kısa zamanda rekabet ortamını oluşturacağız” şeklinde konuştu.


9.12.2016 17:06:16 _1038