Bayan güreşçiler Rusya yolcusu

Yalova Altınova Tersaneler Spor Kulübü, Rusya’nın başkenti Moskova’da yapılacak olan Avrupa Kulüpler Şampiyonasında ülkemizi temsil edecek.

 

Başarılı çalışmalarıyla dikkatleri üzerine çeken,  Altınova Tersaneler Spor Kulübü 11-13 Kasım 2016 tarihleri arasında Moskova’da yapılacak olan Avrupa Kulüpler Güreş Turnuvası’nda bayanlarda ülkemizi temsil edecek.
TAKIM HALİNDE KATILIYOR

yeni kurulan bir kulüp olmamıza rağmen bayan güreşinde Türkiye’nin en önde gelen takımlarından birini oluşturduklarını ifade eden Altınova Tersaneler Spor Kulüp Başkanı Aziz Bozok, “Bayan sporcularımızın tamamı milli takım sporcuları. İlk yılımızda takım olarak büyük bayanlarda Türkiye ikincisi olduk. Bundan dolayı da Rusya’da yapılacak olan Avrupa Kulüpler Şampiyonasına, Tersaneler Spor Kulübü olarak takım halinde katılacağız” dedi.

HEDEF ŞAMPİYONLUK

Antrenör Murat Gençtürk ve Selim Acar nezaretinde 2 aydır şampiyonaya hazırlandıklarını söyleyen Bozok, “Hedefimiz 2017 yılında bayan güreşinde Türkiye Şampiyonluğu yaşamak. Bir yıl içinde sporcularımızın ulusal anlamda 27 madalya ve 21 uluslar arası madalya alarak Yalova’nın yüz akı oldular” diye konuştu. 10 Kasım’da Moskova’ya hareket edeceklerini söyleyen Aziz Bozok, tüm masrafların Rusya Federasyonu tarafından karşılandığını sözlerine ekledi.


10.11.2016 12:01:35 _981