Muhtarlarla akşam yemeği

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle muhtarları aileleri ile birlikte akşam yemeğinde ağırladı.

 

Başkan Oral, muhtarların halk ile devlet arasında bir köprü görevi gördüğünü söyledi.

AİLELERLE

Yemeğe; Başkan Oral’ın babası Ahmet Oral, annesi Emine Oral, AK Parti Altınova İlçe Başkanı Hasan Zafer, Bartın Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, Subaşı Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, Altınova Belediye Meclis üyeleri ve İl Genel Meclis üyesi Ali Çorbacı da aileleriyle katıldılar.

“KAPIMIZ HER ZAMAN AÇIK”

Muhtarların yerel demokrasinin önemli bir parçası olduğunu belirten Oral, “Muhtarlık, halkla devlet arasında bir köprüdür. Sizler demokrasinin ilk halkasısınız. Sorunların takipçisi olup, çözüme kavuşturulması noktasında ilk mercisiniz. Biz de Altınova Belediyesi olarak, mahalle ve köylerimize elimizden gelen katkıyı sunuyoruz. Bizim kapımız her zaman sizlere açık. Tüm muhtarlarımızın günü kutlu olsun” diye konuştu.

PLAKET VERİLDİ

Gecede, 30 yıllık muhtarlık görevinin ardından Altınova Belediye Meclis üyesi olan Ali Sarıhan’a Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral bir plaket verdi. İlçede 17 yılla en uzun muhtarlık görevini yürüten Geyikdere Muhtarı Mustafa Eryiğit’e de AK Parti Altınova İlçe Başkanı Hasan Zafer bir plaket verdi.


25.10.2016 09:56:01 _1140