Prof. Şimşirgil: Bin yılın darbesini önledi

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’ın daveti üzerine ilçeye gelen ünlü tarihçi Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, demokrasi nöbeti, tutan vatandaşlarla bir araya geldi.

Altınova’da konuşan Marmara Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, “Bu millet bin yılın darbesini önledi” dedi.

“TEHLİKE GEÇMEDİ”

Altınova Kaymakamı Nurullah Kaya, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Zafer, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlara seslenen Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, “Bu millet sokağa çıkmakla bin yılın darbesini önledi. Daha tehlike geçmiş değil. Nasıl bir tehlikeden geçtiğimizi görüyoruz. Onun için bu darbe girişimini çok iyi anlamamız lazım” diye konuştu.
“KAYBETMİŞ OLACAKTIK”

15 Temmuz darbe girişiminin, 1960 ve 1980 darbesine asla benzemeyeceğini ifade eden Prof. Dr. Şimşirgil, “Bu darbe bin yılın darbesi olacaktı. Bunu hiç unutmayalım. Bunu unuttuğumuz gün her şeyi unuturuz, kaybederiz. Bu darbe gerçekleşseydi zaten kaybetmiş olacaktık. Bu darbe hayata geçseydi; Türkiye Cumhuriyeti’ni düşünmeyin, bu milletin kalacağını düşünmeyin. Bu darbe girişimi başarıyla sonuçlansaydı bu toprakların bizim olacağını asla düşünmeyin" diye konuştu.Programın sonunda Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil’e kahve fincanı hediye etti.

 


8.8.2016 10:48:56 _1849