15 Temmuz unutturulmayacak

Altınova Belediye Meclisi, Ağustos ayı ilk oturumunda 15 Temmuz darbe girişimini şiddetle kınayıp lanetledi.

Altınova Belediye Meclisi Merkezdeki alana, ‘Demokrasi Alanı’ ismini

verilmesi ve Demokrasi Anıtı’nın dikilmesi talebini İmar Komisyonu’na havale etti.

 

Altınova Belediye Meclisi 2016 Ağustos ayı ilk oturumu Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’ın başkanlığında; Belediye Meclis üyeleri Feyzi Arıcı, Hasan Karabacak, Birol Bayram, Bilal Ok, Mustafa Sarıgül, Ali Koçal, Ali Sarıhan ve Kenan Aykalkan’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

“DÜNYAYA MESAJ”

Mecliste konuşan Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Allah böyle elim, böyle kaoslu günleri bir daha yaşatmasın. Türk silahlı kuvvetlerinin içerisine sızmış ve kendileri için üniformaların içerisine gizlenmiş bu hain teröristler en ağır şekilde cezalandırılacaktır. Bir düşman Türkiye’ye dışarıdan saldırsa bundan daha fazlasını yapmazdı. Milletimiz bu mücadelesiyle silahsız da nasıl savaşılabileceğinin mesajını dünyaya verdi. Türk Milletinin her dönemde oyunları bozduğunu ve bozmaya devam edeceğini tüm dünya gördü.

“ÇOK ÇALIŞACAĞIZ”

Bu büyük musibetten hayra geçişi yapacağız. Daha çok çalışıp daha çok üreteceğiz. Milletin bu günlerde gösterdiği bu mücadele milletimize hayranlığımızı kat kat arttırdı. Dünyanın hiçbir yerinde bu mücadeleyi göremezsiniz. Türk milleti badire gördü mü her şeyi unutur. Söz konusu vatan milletse gerisi teferruattır. Demokrasiye olan inancımızı asla kaybetmeden gövdemizi siper etmeye devam edeceğiz” dedi.


2.8.2016 09:28:54 _1206