Duygular sel oldu taştı

İlahiyatçı Ömer Döngeloğlu ve Şair Dursun Ali Erzincanlı, Altınova’da 15 Temmuz darbe girişiminden sonra başlatılan ve halen devam eden demokrasi nöbetlerine dualarıyla ve sohbetleriyle destek verdi.

 

Demokrasi nöbetinin 13. gününde vatandaşlar, Altınova’ya konuk olan Şair Dursun Ali Erzincanlı’nın okuduğu şiirler ve Ömer Döngeloğlu’nun unutulmaz sohbeti ile benzersiz bir gece yaşadı.“NÖBETE DEVAM”

Demokrasi nöbetinde vatandaşlara seslenen Şair Dursun Ali Erzincanlı, “Günlerdir gecelerdir sokaklardayız. Çünkü milletin ve devletin başkanı Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıkmalıyız. Başkomutan, ‘tamam’ diyene kadar nöbete devam" dedi. Erzincanlı, konuşmasının ardından 'Bedrin Aslanları' şiirini okuyarak, demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara unutulmaz bir gece yaşattı.


“ABDESTLİ ŞEYTANLAR”

15 Temmuz günü bir imtihana tabi olduklarını ifade eden Döngeloğlu, “15 Temmuz Cuma akşamı Allah bu aziz milleti imtihan etti. Bizimle namaz kılan, secde eden, tespih çeken ne abdestli şeytanlar varmış kendi halkına ihanet eden. Ama namazda beraber olamadığımız, siyasi parti görüşlerinde beraber olamadığımız insanlarla meğer biz milletmişiz. Solcumuzda sağcımızda, ülkü kardeşlerimizle, alperenlerle, Alevilerle, Sünnilerle, Kürtlerle, Türklerle, Araplarla, Çerkezlerle şu bayrağın altında biz bir milletmişiz. Allah’a sonsuz hamdolsun’’ ifadelerini kullandı.

ALAN YETMEDİ
Programa; Altınova Kaymakamı Nurullah Kaya, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Subaşı Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, AK Parti Altınova İlçe Başkanı Hasan Zafer, belediye meclis üyeleri, daire amirleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Gecenin ilerleyen saatlerinde her akşam olduğu gibi Kuran-ı Kerim ve ilahiler okundu.


28.7.2016 12:51:47 _1169