Bilim Fuarı büyüledi

Altınova İlçe Milli eğitim Müdürlüğü bünyesinde 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılında gerçekleştirilen TÜBİTAK Bilim Şenliklerine Altınova Hürriyet Ortaokulu’nda devam edildi.

  

Altınova Hürriyet Ortaokulu’nda TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda öğrenciler tarafından hazırlanan birbirinden ilginç 100’ün üzerinde proje büyük beğeni topladı.

GENİŞ KATILIM

Altınova Anadolu Lisesi’nde gerçekleşen Bilim Fuarı’na; Altınova Kaymakamı Nurullah Kaya, Karamürselbey Eğitim Merkezi ve Garnizon Komutanı Tuğamiral İbrahim Özden Koçer, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Altınova İlçe jandarma Komutanı Yzb. Mesut Aslan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Ali Tosun, Altınova İlçe Milli Eğitim Müdürü Zeki Sitar, Altınova Belediye Meclis üyesi Hasan Karabacak, daire amirleri, okul aile birliği üyeleri ve veliler katıldılar.

BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

Okul içerisinde düzenlenen projeleri tek tek inceleyen davetliler öğrencilerin çalışmalarını takdir etti. Birbirinden ilginç ve yararlı proje büyük beğeni topladı. Fuar gezisinin ardından okul bahçesinde ziyaretçilere ikramda bulunuldu. Altınova Hürriyet Ortaokulu Müdürü İlhan Aydan, hazırlanan etkinliğe katılan tüm davetlilere teşekkür etti.
KUTLADI

Okul ziyaretinde öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelen Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Bilim fuarına katkı sağlayan değerli öğretmen ve öğrencilerimizi gönülden kutluyorum Bilim fuarımız hayırlı olsun” diye konuştu. Altınova Belediyesi olarak gençlere ve eğitime her zaman büyük önem verdiklerini ifade eden Başkan Oral da, “Gençlerimiz bizim için çok önemli. Bir toplumun gelişişinde en önemli unsur eğitimdir. Biz de imkanlarımız çerçevesinde gençlerimize ve eğitim kurumlarımıza gereken desteği veriyoruz” diye konuştu
30.5.2016 10:41:33 _1241