Kemeri Bakan Yılmaz taktı

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ın katılımıyla gerçekleşen Altınova Belediyesi 2. Hersek Yağlı Güreşleri’nin Başpehlivanı Faruk Akkoyun oldu. Ağalığı ise ikinci kez Hasan Zafer kazandı.

Er Meydanı Hersek’te şenlendi.. Sezonun ilk şampiyonu Faruk Akkoyun

 

 

Altınova Belediyesi 2. Hersek Yağlı Güreşleri saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması ve dualarla başladı. Büyük bir katılımın gerçekleştiği güreşler, renkli görüntülere sahne oldu.GENİŞ KATILIM

Yalova Altınova ilçesine bağlı Hersek Mahallesinde bu yıl 2’incisi gerçekleştirilen Hersek Yağlı Güreşlerinde 13 ayrı kategoride 400 pehlivan mücadele etti.

Güreşlere; Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Orman eski Bakanı Osman Pepe, Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, Yalova Valisi Selim Cebiroğlu, AK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel, AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, Yalova Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ali Kurt, Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim, Altınova Kaymakamı Nurullah Kaya, Çiftlikköy Kaymakamı Cengiz Karabulut, Garnizon Komutanı Tuğamiral İbrahim Özdem Koçer, Yalova İl Jandarma Komutanı Alb. Osman Aslan, Yalova İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Süvari, İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Demirel, Gençlik Ve Spor Bakanlığı Sportif Değerlendirme Ve Geliştirme Kurulu Üyesi Muhammed Savaş, Armutlu Belediye Başkanı Mehmet Birkan, Termal Belediye Başkanı İsmail Atik, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Esenköy Belediye Başkanı Özen Kaptan, Kaytazdere Belediye Başkanı Ali Kangal, Subaşı Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, Altınova Belediyesi’nin kardeş şehir Belediyelerinden KKTC Tatlısu Belediye Başkanı Hayri Orcan, Makedonya Merkez Jupa Belediye Başkanı Arian İbrahim ve Studenican Belediye Başkanı Azem Sadiki, Özata Tersanesi Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir Ataseven, İl Genel ve Belediye  Meclis üyeleri, daire amirleri ve güreş severler katıldı.

BAKAN’A TEŞEKKÜR
Altınova Hersek Er Meydanı’na davul ve zurnalar eşliğinde sahaya giren Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz vatandaşları selamladı. Güreşlerin açılış konuşmasını yapan Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, ata sporunu yaşatmak için belediye meclis üyeleri ile yola çıktıklarını ifade ederek, “Sadece ilçemize değil ilimize ve bölgemize önemli bir tesis kazandırdık. Burada özellikle Milli savunma Bakanımıza ilçemize verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Göl bölgesindeki askeri bölgede belediyemize verilen yer ülkemizin en önemli sosyal alanlarından birisi olacaktır” dedi.
BİRLİK VE BERABERLİK VURGUSU

Güreşlerde konuşan Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, terörün sonunun mutlaka getirileceğini dile getirerek, "İnşallah birlik ve beraberliğimiz devam ederse aşamayacağımız hiçbir engel yok. Eşkıya dünyaya hükümdar olmaz. Bunu da biliyoruz. İnşallah bu terörün sonunu da getireceğiz” dedi. Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Altınova Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Hersek Yağlı Güreşlerini izlemek ve Sivaslılar Derneği tarafından düzenlenen geceye katılmak için Yalova’ya geldi.
FAHRİ HEMŞERİLİK BERATI

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral Altınova Belediye Meclisi’nin oy birliğiyle aldığı kararla, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’a Fahri Hemşerilik beratı ile Altınova’nın sembolik altın anahtarını sundu. Başkan Oral ayrıca günün anısına çeşitli hediyeler verdi.

AKKOYUN BAŞPEHLİVAN, AĞA ZAFER

Altınova Hersek Güreşlerinin 2017 Ağalık seçimleri de yapıldı. Ağalık seçimlerini 80 bin lira ile mevcut ağa, AK Parti Altınova İlçe Başkanı Hasan Zafer 2017’nin de ağası oldu.

2015 Yılı Tarihi Kırkpınar Baş Pehlivanı Orhan Okulu, 2014 Yılı Tarihi Kırkpınar Baş Pehlivanı Fatih Atlı, 2013 Yılı Tarihi Kırkpınar Baş Pehlivanı İsmail Balaban, 2003 Yılı Tarihi Kırkpınar Baş Pehlivanı Hasan Tuna, 2005 Yılı Tarihi Kırkpınar Baş Pehlivanı Şaban Yılmaz gibi isimlerin er meydanına çıktığı güreşlerde Hasan Cengiz’i mağlup eden Kocaeli’nden Faruk Akkoyun şampiyon oldu. Güreşlerde İkinci Hasan Cengiz, üçüncülüğü ise İsmail Balaban ve Orhan Okulu aldı. Başaltında ise Durmuş Altın birinci olurken, Rıfat Poyraz ikinci oldu. Güreşlerde Başpehlivan olan Faruk Akkoyun’a altın kemerini ve kupasını Bakan Yılmaz verdi. Ardından Sivaslılar Derneği tarafından düzenlenen geceye katılan Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz burada terörle mücadele konusunda konuştu.TOPLU SONUÇLAR

MİNİK 1

1. Yasin Yeşil

2. Münir Akkuş

3. M.Ali Yılmaz

3. Engin Kılıçaslan

 

MİNİK 2

1. İsa Öztürk

2. Mustafa Akpınar

3. Umut Kaymak

3. Osman Kuru

 

TEŞVİK 1

1. Samet Yavan

2. Enes Yiğit

3. Tayfun Aslanoğlu

3. Hayati Karaoğlan

 

TEŞVİK 2

1. Yunus Bilgiç

2. Enes Yüksel

3. Naci Kurtuluş

3. İsmail Öner

 

TOZKOPARAN

1. Sinan Yıldız

2. Talha Kargın

3. Doğukan Cihan

4. Yunus Bayram

 

AYAK

1. Serdar Yıldırım

2. Fatih Kırat

3. Ahmet Faruk Oğuz

3. Turgut Aybey

 

DESTE KÜÇÜK

1. Ramazan sarı

2. Umur Aybey

3. Serkan Makas

3. Oğuz Ünal

 

DESTE BÜYÜK

1. Resul Yılmaz

2. Hakan Erişen

3. Yunus Emre Yaman

3. Muhammed Başar

 

KÜÇÜK ORTA KÜÇÜK

1. Murat Bozpınar

2. Berat Pehlivanoğlu

3. Metin Aslan Temizce

3. Sertaç Çavdar

 

KÜÇÜK ORTA BÜYÜK

1. Ali Kazım Yavuz

2. Kazım San

3. Rıdvan Fidan

3. Mevlüt Köken

 

BÜYÜK ORTA

1. Burak Kaya

2. Gökhan Öz

3. Bayram Aslantaş

3. Özkan Yılmaz

 

BAŞALTI

1. Rıfat Poyraz

2. Furkan Durmuş Altın

3. Ercan Gündoğan

3. Yücel Serinkan

 

BAŞ

1. Faruk Akkoyun

2. Hasan Cengiz

3. Orhan Okulu

3. İsmail Balaban


25.4.2016 08:32:32 _1513