Otoyolun Altınova-Gemlik kısmı açılıyor

Kamu Özel Sektör Ortaklığı Bölge Müdürü Murat Gönenli, Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi´nde, Yalova-Altınova ile Bursa-Gemlik arasının Ocak ayı sonu itibariyle trafiğe açılacağını açıkladı.

Gönenli, Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi’nde gelinen son durum hakkında bilgilendirmede bulundu. Projenin 25,5 kilometresinin Yalova il sınırlarından geçtiğini belirten Gönenli, “Bu proje kapsamında 384 kilometre otoyol ve 49 kilometre bağlantı yol olmak üzere 433 kilometre uzunluğunda otoyol inşa edilecek olup projenin yapımı ve işletme süresi 22 yıl 4 aydır. Yatırım büyüklüğümüz 6,3 milyar liradır. Tahmini kamulaştırma maliyetimiz 2,5 milyar liradır. Projenin Yalova il sınırları içerisinde yer alan kemsinin yapım maliyeti ise 1,8 milyar dolardır. Yalova’daki kamulaştırma maliyetimizin toplamı da 520 milyon TL’dir” dedi. 


Altınova-Gemlik kesiminde çalışmaların tamamlandığını kaydeden Gönenli, şöyle konuştu: “2016 yılı ocak ayı sonu itibariyle Altınova-Gemlik kesimi trafiğe açılması hedefleniyor. Yani önümüzdeki bir hafta içerisinde bakanlığımızın talimatıyla biz Yalova-Altınova ile Bursa-Gemlik arasını trafiğe açmayı planlıyoruz.”
 

22.1.2016 17:27:57 _1692