Hizmetler anlatıldı

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, 2015 yılı çalışmalarını değerlendirdiği bilgilendirme toplantısı her zaman olduğu gibi yoğun bir katılımla gerçekleşti.

 

Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’ın sunumuyla hazırlanan 2015 yılı çalışmaları bilgilendirme ve 2016-2023 stratejik planının paylaşıldığı toplantı; Ak Parti Altınova İlçe Başkanı Hasan Zafer, ilçe yöneticileri, belediye meclis üyeleri, belediye personeli, basın mensupları ve ilçe halkının da yoğun katılım göstermesiyle gerçekleşti.

 

Altınova Belediyesi tanıtımı için hazırlanan muhteşem bir DVD’nin izletilmesiyle başlayan programda Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, öncelikle yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verip, 2014 ve 2015 yılı içerisinde yapılan çalışmaları rakamlarla karılaştırma yaparak anlattı.

“Sürekli ilerleyen, değiştikçe gelişen belediye hizmetlerini hem Altınova’ya hem Altınova halkına zamanında eksiksiz ve en yüksek kalitede sunmayı hedefleyerek çalışmalarımızı yürütüyoruz” diyen Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, yapılan çalışmaları şöyle değerlendirdi:

“Tersaneciler bizi yalnız bıraksa da Altınova Belediyesi, tasarımı doğa ile uyumlu olarak yapılan yeni belediye binamızın ince inşaat çalışmalarına hızla devam ediyor. İlçe içerisinde ve mahallelerde asfalt yama çalışmalarına gece-gündüz devam edildi. Yol tamirleri sırasında kaldırım tamirleri de paralel bir şekilde ilerledi.1550 ton asfalt yaması yapıldı. Çiçekçiler, Tuzla ve Stadyum caddeleri dışında bu caddelere bağlanan sokaklarda kilit taşı montaj işlemleri gerçekleştirildi. Toplamda 6575m²/ 21.686 m² 2014 yılı kilit taşı  ve 2920 m /7885 m 2014 yılı bordür montajı yapıldı. Kaldırım tamiratlarına devam edilmiş olup, Hersek yolunda 1650 m²/ 205 m² 2014 yılı kaldırım imalatı yapılmıştır.  352 m² / 118 m² 2014 yılı kaldırım tamiratı yapılmıştır. Hersek yolunda bulunan kaldırım imalatı sonunda yapımı tamamlanan aydınlatmalar hizmete girdi. Sağlık Ocağı yolunda vatandaş güvenliğinin tamamıyla sağlanabilmesi açısından yapılan korkuluk çalışmalarımız tamamlandı. Hersek Askeri bölge (D/g) istasyonunda, revize olacak olan Lumbarağzı, Çöp istasyonu ve Depo inşaat çalışlarına devam edildi. İlk adım olarak 1.protokol işlemleri tamamlandı. Altınova – Yalova karayolları yan kısmında girişi düşük kalan ve tehlike yaratan evlerde istinat duvarı perde çalışmalarına başlandı. Toplamda 120m olan istinat duvarı imalatının %60’ı tamamlandı. Belediyemiz bünyesinde Arıtma tesisi yanında açılacak olan Hayvan barınağı çalışmalarına başlandı. Altınovaspor top sahasına, Engelli tribün yapımı ve 60 kişilik kapalı misafir tribünü  tamamlandı.

Park ve Bahçe Bakımı:Faruk Ürkmez, Cumhuriyet parkı, Erzurum parkı, Hasan çavuş parkı , Altınova Belediye Spor tesisleri yolunda ve mevcut parklarda çiçek ve ağaç ekimlerine devam edildi. 1450 adet çınar ekimi 300 adet  şimşır ekimi 5800 adet alev bodur ve taflan ekimi 9000 adet hercai ekimi yapılmıştır.

Kilit taşı Montajı:Güreş sahasında şenlikler için 2261 m² kilit taşı ve 688 m bordür montaj işlemleri gerçekleştirildi. Ayrıca ilçe içerisinde mezarlıkta 52 m² kilit taşı ve 42 m bordür taşı montajı gerçekleştirildi.

Güreş Şenliği Yapılması:İlçemizde güreş şenlikleri kapsamında Hersek’te güreş sahası meydana getirmek için çalışmalara başlanmış olup Nisan ayında şenlikler gerçekleştirildi. Toplam güreş alanı: 1800 m² ve toplam şenlik alanı 5000 m² olarak tasarlanmıştır. Güreş alanı tamamen çimlendirilmiştir.

Olumsuz kış şartlarında nöbetçi ekipler ile 24 saat aralıksız devam  tuzlama ve yol açma çalışmalarımıza devam edildi. ‘Bu arada olumsuz kış şartlarında 24 saat aralıksız çalışmalarıyla vatandaşımızı mağdur bırakmayan belediye personelimize de teşekkür etmek istiyorum.’

Belediyenin Makine Parkının Hizmet ve Bakımı: Temin edilen 1 adet Man Otobüs, 2 adet Mercedes Kamyon ve park-bahçe hizmetlerinde, küçük eşya taşıma amaçlı 1 adet Atlas kamyonet belediye makine parkına kazandırılmıştır. Ayrıca bir arasözümüzün tüm kaporta ve aksam bakımları yapılarak yol sulama programı için çalışmalara başlanmıştır.

2 adet ISUZU (26+1 yolcu kapasiteli) Yalova – Tokmak hattı yolcu taşıma amacıyla Belediyemiz bünyesine alınmıştır.

8 adet çöp kasamız tersane atıklarını toplama amaçlı, imalatı yaptırılmış olup tersanelere teslim edilmiştir.

Temin edilen kanal açma aracı (Kuka), kazıcı yükleyici Bec-ho (JSB) ve (MST), MST Greyder ve 1 adet traktör ve Nissan pikap  ile belediye makine parkı kapasitesi kullanılarak vatandaşa hizmet sağlanmıştır.

İnşaat ve Bahçe Atığı Toplama: İlçede toplam 436 ton/387 ton inşaat ve bahçe atığı toplanmıştır. Ağaçların yolları kapayan dallarının budanma işlemlerine devam edilmektedir.

Yapılan Vidanjörler:İlçede ve otoyol şantiyelerinde toplam 665 sefer/1156 sefer  vidanjör işi yapılmıştır.

Öğrenci Servisleri: 2015 yılı içinde okul öğrenci servislerimiz devam etmektedir.  Ek olarak öğrenciler ve sosyal faaliyetler çerçevesi altında il içi ve il dışı yapılan gezilere, İlçe Milli Eğitim, Kaymakamlık aracılığı ile araçlar gönderilmiştir. Gezi, seminer ve benzer 174 etkinliğe araç gönderilmiştir.

Yol Süpürme ve Temizlik: İlçe içi yol temizliği, süpürge aracı ile rutin olarak devam etmiştir. Arazöz ile çamurlanan yollarda su ile temizlik çalışmaları yapılmıştır. İlçe içerisinde toplamda 3 çöp arabası, 1 arazöz, 1 süpürge arabası, 1 konteynır yıkama aracı, 1 otomatik süpürge ve 17 personel ile temizlik çalışmalarına devam edilmiştir. İlçe içerisinde bulunan durak ve çöp konteynırların temizliklerine devam edilmiştir.

Halk Eğitim merkezi önü viraj genişletme çalışması tamamlandı.

Vakıfbank İlköğretim Okulu karşısı Halı saha yanında bulunan, toprak atığının kaldırılması tamamlandı. (Yaklaşık 3625 ton)

İlçe içerisinde trafik düzenleme çalışmaları adına tabela ve kapan siparişleri verildi. 2016 yılı ilk günlerinde uygulama işlemlerine başlanacaktır.

Otoyol ile ilgili şikayetler doğrultusunda tespitler yapılmış olup resmi işlemlere başlanmıştır. Problemli yerler tek tek gözden geçirilmiş ve ilgili kurum ve kuruluşlara bildirilmiştir.

İlçe içi ve köylerde 8 adet durak montajı gerçekleştirilmiştir.(Örencik, Sermayecik, Aktoprak, Havuzdere, Tevfikiye ve Hersek )

2014 yılı içerisinde yapılan etkinlikler 2015 yılı içerisinde de devam etmiştir.”

                                   

Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, sunum sonrasında katılan herkese ayrı ayrı teşekkür etti.
18.1.2016 08:51:18 _1376