Muhtar, halkla devlet arasında köprüdür.

İlçede bulunan 21 mahalle ve köy muhtarları ile aileleri ile yemekte buluşan Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, muhtarların halk ile devlet arasında bir köprü görevi gördüğünü söyledi.

19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle İlçede bulunan 21 mahalle ve köy muhtarları ile aileleri onuruna yemek veren Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, muhtarların halk ile devlet arasında bir köprü görevi gördüğünü söyledi.

AİLELERİYLE BİRLİKTE

Başkan Oral tarafından Ova Et Lokantasında verilen iftar yemeğine; Başkan Oral’ın babası Ahmet Oral, annesi Emine Oral, İl Genel Meclis üyesi Ali Çorbacı, Altınova Belediye Meclis üyeleri ve aileleri ile ilçede bulanan 21 mahalle ve köy muhtarları aileleriyle birlikte katıldılar.“KAPIMIZ HER ZAMAN AÇIK”

Yemekte belediye hizmetleri hakkında bilgi veren Başkan Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, muhtarların sorun ve taleplerini de dinledi.

Muhtarların yerel demokrasinin önemli bir parçası olduğunu belirten Oral, “Muhtarlık, halkla devlet arasında bir köprüdür. Sizler demokrasinin ilk halkasısınız. Sorunların takipçisi olup, çözüme kavuşturulması noktasında ilk mercisiniz. Biz de Altınova Belediyesi olarak, mahalle ve köylerimize elimizden gelen katkıyı sunuyoruz. Bizim kapımız her zaman sizlere açık. Tüm muhtarlarımızın günü kutlu olsun” diye konuştu.

Yemeğin sonunda, bayanlara eşarp ve kahve fincan takımı hediye edildi.21.10.2015 08:27:15 _1436