Oral’dan öğretmenlere kutlama

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, ilçede bulunan okulları ziyaret ederek, eğitim camiasıyla bir araya gelip, yeni eğitim öğretim yılını kutladı.

Başkan Oral, yeni eğitim öğretim yılının başarı ve mutlulukların sıkça yaşandığı verimli bir yıl olması temennisinde bulundu. Başkan Oral, “Geleceğin temeli olan gençlerimizin yetiştirilmesinin mimarı olan öğretmenlerimize yaptıkları çalışma ve verdikleri emekler için teşekkür ediyoruz” dedi.“KUTSAL BİR GÖREV”

Başkan Dr. Metin Oral, “Öğretmenlik, sabır ve fedakârlık gerektiren kutsal bir görevdir. Bu mesleğin ödülü hiçbir maddi değerle ölçülmez. Dünya bilgi çağını yaşıyor. Bu çağda milletimizin geleceğini inşa eden öğretmenlerimize çok büyük görevler düşüyor. Geleceğimiz olan yavrularımızı en iyi şekilde geleceğe hazırlıklı olarak yetiştirmek zorundasınız. Biliyoruz ki, yetiştirdiğiniz nesil ne kadar güçlü olursa yarınlara dair umutlarımız da o kadar güçlü olacaktır. Bu önemli görevinizde, Altınova Belediyesi olarak her zaman yanınızda olacağız. Belediye olarak, eğitim öğretim hayatlarında öğrenci ve öğretmenlerimize desteklerimizi sürdürmekteyiz. Ülkemizde son 13 yılda eğitim alanında büyük yatırımlar yapıldı ve önemli projeler hayata geçirildi. Eğitim için yapılanlar, her şeye değer” dedi.
19.10.2015 09:20:06 _1270