İHALELER TAMAM

Altınova Belediyesi Hizmet Binası ile 10 Yataklı Altınova Devlet Hastanesi inşaatlarının ihaleleri tamamlandı. Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, iki binanın en kısa zamanda tamamlanacağı müjdesini verdi.

Altınova Belediyesi, Belediye Hizmet Binası inşaatı ihalesini yaparken, Sağlık Bakanlığı da 10 Yataklı Altınova Devlet Hastanesi inşaatının ihalesini gerçekleştirdi. Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, iki binanın en kısa zamanda tamamlanacağı müjdesini verdi.

4 KATLI OLACAK

3 bin 600 metrekareye yakın bir alanda 580 metrekarelik Altınova Belediyesi Hizmet Binası 4 katlı olacak. Betonarme ve çelik kompoze bir yapı olacak olan binada başkan, başkan yardımcısı odaları, toplantı salonu, encümen salonu, sergi salonu, muhtarlık odaları ve tüm birimler için ayrı adalar olacak. 4 cephesi de yola bakacak olan binanın biri VIP olmak üzere 2 kapısı bulunacak.YEŞİL BİNA SERTİFİKALI

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, belediye binasının Yeşil Bina Sertifikasına uygun yapıldığını vurguladı. Başkan Oral, “Yeni binamızın ısıtma, soğutma ve aydınlatma sistemlerinde enerji tasarrufu ile ilgili çalışmalar yapıyoruz. Buranın ısıtma ve soğutmasında yeraltı sularının sıcaklığından yararlanarak enerji tasarrufunda bulunacağız ve bu sayede yüzde 40 enerji tasarrufu sağlayacağız. Ayrıca aydınlatmasında da güneş enerjisinden yararlanarak yine yüzde 70 enerji tasarruf sağlamayı düşünüyoruz” dedi.

ALTINOVA DEVLET HASTANESİ

Altınova Devlet Hastanesi, 7 bin 333 m² arazi üzerine kurulmuştur. Tasarımda proje tek bir kütleden oluşturulmuştur.

1 bodrum kat, zemin kat ve 2 normal kat ve çatı katından oluşan yapının toplam inşaat alanı 3517.4m² ‘dir. 1. Bodrum kat 764.66 m², zemin kat 741.900m², 1. Kat 777.58 m², 2. Kat 822.01 m², çatı katı 411.268m² inşaat alanını kapsamaktadır.

bodrum kat; Teknik hacimler, morg ve yan birimleri ve mutfak ve yan birimlerinde oluşmaktadır

Zemin kat; Resüsitasyon ve müdahale, küçük cerrahi operasyon, röntgen odası ve yan birimleri, laboratuvar, hemşire odası, doktor odası ve 2 adet poliklinikten oluşmaktadır.

1. kat; 7 adet poliklinik, 2 adet diş muayene, 1 adet jinekolojik muayene, 1 adet ultrason odası ve idari birimlerden oluşmaktadır.

2. kat; 10 adet hasta odası (gerekli durumlarda 2 kişilik tefriş edilebilir), ameliyathane ve yan birimleri, yoğun bakım ünitesinden oluşmaktadır.

Çatı katı; yemekhane, kafe ve teras alanından oluşmaktadır.

Toplam 28 adet araç kapasiteli açık otopark mevcuttur.
14.9.2015 11:42:29 _1727