Başkanımız Bosna’da açılışa katıldı

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, davetli olarak Bosna Konjic Kenti’nde arıtma tesisi açılışına katıldı. Konik Belediyesi Meclis toplantısında konuşan Başkan Oral, Türkiye-Bosna ilişkilerinin her geçen gün daha da geliştiğini söyledi.

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Belediye Meclis üyeleri Bilal Ok ve Hasan Karabacak, Kardeş Şehir Bosna Hersek Konjic Belediye’sinin davetlisi olarak Bosna’ya gitti.


ARITMA TESİSİ AÇILIDI

Bosna Hersek Konjic Belediye Başkanı Emir Bubelo tarafından karşılanan Başkan Oral ve Meclis üyeleri, burada çeşitli temaslarda bulundular. Konjik Kentinde yapımı tamamlanan arıtma tesisinin açılışına katılan Başkan Oral ve meclis üyeleri, Konjic Belediye Meclis toplantısına da katıldılar.

MECLİS’TE KONUŞTU

Konjic Belediyesi Meclis Toplantısı’nda konuşan Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, iki ülke arasındaki ilişkilerin her geçen gün daha da geliştiğini ifade etti. Türkiye için Bosna’nın önemine değinen Başkan Oral, “Bu topraklar, atalarımızın izlerini taşıyor. Soydaşlarımız bu topraklarda yaşıyor. Bizler de her zaman sizlerin yanındayız” dedi.KARDEŞ ŞEHİR

Altınova Belediyesi ile Bosna Hersek’ in Konjic şehri arasında Kardeş Kent ve İş Birliği Protokolü, 2010 Ekim ayında imzalanmıştır. Her iki şehrin yetkilileri ile iyi ilişkiler kurulması; karşılıklı bilgi ve görüş alıverişinde bulunulması, tecrübelerinden faydalanılması konularında karşılıklı yardımda bulunulması, kültür, spor, turizm ve sosyal toplantı ve konferansların düzenlenerek projelerin hayata geçirilmesi konusunda yapılan protokol anlaşması ile her belediye kardeş şehri ilan edilmişti.


22.6.2015 16:52:51 _1353