Semt pazarına Covid-19 denetimi

‘Güven Huzur’ uygulaması kapsamında Altınova İlçe Kaymakamlığı tarafından oluşturulan komisyon, denetimler gerçekleştirdi.Altınova Kaymakamlığı tarafından kurulan Denetleme Komisyonu, ilçede kurulan semt pazarında denetimlerde bulundu. Halkın ve esnafın sağlığını korumak adına gerçekleştirilen denetimlerde, covid-19 salgını ve alınması gereken tedbirler konusunda uyarılar yapıldı.

KOMİSYONDAN DENETİM

İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi doğrultusunda, Altınova’da kurulan semt pazarında Covid-19 kurallarının denetimi gerçekleştirildi.

Altınova Belediyesi Zabıta Komiseri İlker Gülbahar, Altınova İlçe Tarım Müdürlüğü’nden Veteriner Turhan Kurnaz, İlçe Emniyet Amirliği’nden Polis Memur Yasin Coşkun ve İlçe Esnaf Ve Sanatkârlar Odası’ndan Hasan Altınel’den oluşan İlçe Denetleme Komisyonu; semt pazarında esnafı denetleyerek, vatandaşların maske ve sosyal mesafe uyup uymadıklarını kontrol etti.

“MASKESİZ DIŞARI ÇIKMAYIN”

Denetimlerle ilgili bilgi veren Altınova Belediyesi Zabıta Komiseri İlker Gülbahar, “Covid-19 salgınla ilgili küçük adımlarla normalleşme süreci yaşıyoruz. Salgında risk faktörünün en üst seviyede olduğu pazar yerlerinde, alınan tedbirleri sıkı bir şekilde, sürecin başından beri uyguluyoruz. Pazar esnaflarımıza ve vatandaşlarımıza kurallara karşı gösterdiği hassasiyetten dolayı teşekkür ediyoruz. Bu süreçte vatandaşlarımızdan evde kalmalarını ve zorunlu olmadıkça dışarıya çıkmamalarını istiyoruz. Evden çıkmak zorunda olanların da maskelerini takmalarını bekliyoruz" dedi.


23.5.2020 02:03:08 _38