Tedavisi yapılan kuş doğaya salındı

Yalova Altınova Hersek Lagünü çevresinde yaralı olarak bulunan yaralı kuş tedavisinin ardından doğaya salındı.Altınova Hersek Lagünü çevresinde Altınova Belediyesi ekiplerince bulunan yaralı Kulaklı Batağan kuşu tedavisinin ardından doğaya salındı.

DENİZE BIRAKILDI

Altınova Belediyesi Doğa tanıtım ve Eğitim Merkezi personeli ve Altınova Belediyesi Zabıta ekiplerince yaralı olarak bulunan Gri Balıkçıl kuşa ilk müdahale Altınova Belediyesi Veteriner Hizmetleri Sorumlusu Melih Soyçiçek tarafından yapıldı.

Altınova Belediyesi Veteriner Hizmetleri Sorumlusu Melih Soyçiçek, Altınova Belediyesi Çevre Mühendisi Çağrı Gürol ve Yalova Milli Parkları Müdürlüğü ekipleri tarafından incelenen kuşun ciddi bir sağlık sorunun olmadığı anlaşıldı. Kuşun sağlık durumunun iyi olduğu anlaşılması üzerine Kulaklı batağanAltınova Belediyesi Doğa tanıtım ve Eğitim Merkezi personeli Göknur Acıbadem Akgün tarafından doğaya salındı.

İlk müdahalesi yapılan kuş tedavi edilmek üzere Melih Soyçiçek tarafında Yalova Milli Parkları Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.


12.1.2020 20:28:08 _194