Altınova’dan Suriye’ye kardeşlik eli

Altınova Belediyesi ve İnsani Yardım Vakfı (İHH), Suriye’deki ihtiyaç sahiplerine gıda ve kömür dağıtımı gerçekleştirdi.Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Aazâz, Halab, Syria'a giderek burada kamplarda yaşayan Suriyeli vatandaşlarla bir araya geldi. Altınova’dan Suriye’ye insani yardım götüren Başkan Oral, bölgedeki çocuklarla özel olarak ilgilendi.

YARDIM GÖTÜRÜLDÜ

İç savaş nedeniyle büyük sıkıntılar yaşayan Suriyeli mazlumların yaralarını bir nebze sarabilmek adına çalışmalarını sürdüren Altınova Belediyesi, Azez kırsalında bulunan kamplarda yaşam mücadelesi veren halka gıda ve kömür dağıttı. Kış ayının gelmesiyle çadır kentlerde yaşam oldukça zorlaştı.

“İNSANLIK DRAMI YAŞANIYOR”

Yapılan yardımlar hakkında açıklama yapan Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “İlçemizdeki vatandaşlarımızın yardımlarını götürdük yerine ulaştığına bizzat şahit olduk. Hükümetimize ve sivil toplum kuruluşlarımıza özellikle de İHH ya çalışmaları için teşekkür ederim” diye konuştu.

Suriye’ye ilk defa geldiğini söyleyen Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, ”Ciddi bir insanlık dramı gördüm. Türkiye hariç insanlık için orada kimsenin olmadığını gördüm. İnşallah komşumuzdaki bu dram en kısa zamanda sona erer” dedi.

Yetimlerle futbol oynayan Oral, çocuklara çeşitli hediyeler dağıttı.


23.12.2019 16:21:28 _267