Said Ercan: Dünyada yalnızlaştırma hareketi başladı

Uluslararası Sosyal Medya Derneği Başkanı Said Ercan, Avrupa’da gençlerin "cinsiyetsizliğe" yönlendirdiğini söyleyerek aileleri uyardı. Ercan, “Dünyada yalnızlaştırma hareketi başladı” dedi.Altınova Belediyesi 7’den 77’ye Çevrimiçi Altınova Projesi kapsamında öğrencilerle buluşan Uluslararası Sosyal Medya Derneği (USMED) Başkanı Said Ercan, Sosyal Medya Kullanımı konusunda seminer verdi.

“HAYALİ OLMAYAN BİR NESİL”

Uluslararası Sosyal Medya Derneği (USMED) Başkanı Said Ercan, Altınova Tersane Girişimcileri A.Ş. Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Altınova Bülent Özyürük Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri yönelik ‘Sosyal Medya Kullanımı’ semineri verdi. Seminerde konuşan Ercan, burada yaptığı konuşmada teknoloji çağında hayali olmayan bir neslin yetiştiğini savundu. Katılımcıların büyük bir dikkat ile takip ettiği Said Ercan, sosyal medyanın yararlı olduğu kadar kontrolsüz kullanımının birtakım yan etkilere yol açtığını ifade etti.

“TÜRKİYE OPERASYONUNUN NEDENLERİ”

Uluslararası Sosyal Medya Derneği (USMED) Başkanı Said Ercan öğrencilerle yaptığı söyleşide, “Bugün merhaba diyerek Çin’e kadar, Selamun Aleyküm diyerek Güney Afrika’ya, Almanya’ya gidersin. Dünyanın hangi ülkesinin böyle bir konumu var? Kimin böyle bir dil avantajı var. Böyle bir kardeşlik ve tarih avantajı var? Türkiye’deki bütün operasyonların sebebi o. Türkiye bu kadar güçlenmesin ve eski coğrafyasına dönmesin. Düşünce olarak, kültür olarak, insan kaynağı olarak da geri dönmesin diyorlar. Ben, iyi gittiğini düşünüyorum. Türkiye içinde çok iyiyiz.

“ÇOK MÜKEMMEL BİR COĞRAFYADA YAŞIYORUZ”

Dünyada 22 ülkeye gittim oradaki herkes sizin bu oturduğunuz yerlere oturmak istiyor. Çocuklar size özeniyor, Türkiye’ye özeniyor. Türkiye demek bugün ‘Merhaba’ diyerek Çine kadar gidersin, ‘Merhaba’ diyerek İngiltere’ye kadar gidersin. ‘Selamünaleyküm’ diyerek Güney Afrika’ya kadar gidersin. Böyle bir ülke dünyada yok. Dünya sizin gibi pırıl pırıl gençleri bekliyor. Dünya’da ilk robot nerede yapıldı? Dünyada ilk robotu Türkiye’de 1200’lü yıllarda El Ceziri tarafından yapıldı. Dünyada ilk sıfırı bulan insan bu topraklardan. Farabi bu topraklardan. Ali Kuşçu bu topraklardan. Dünyanın ilk uçan adamı kim? Hazenfer Çelebi bu topraklarda, İstanbul’da. Onun için çok mükemmel bir coğrafyada yaşıyoruz.

“HEPİNİZ PIRIL PIRILSINIZ”

Eğer siz gerçekten o beyninizin kıvrımlarındaki işi başarabilirseniz dünyaya söyleyecek çok sözünüz var. Dünyanın yüz okuma-tanıma teknolojisini yapan kişi sizin gibi öğrenciyken 350 Dolarla Japonya’ya gitmiş şu an dünyanın en büyük yüz tanıma şirketini kurdu. İsmi Sadi Vural. Dünyada ilk siber güvenlik şirketini 15 yıl önce Amerika’ya okumaya giden Melih Abdulhayoğlu kurdu. Dünyanın en büyük oyun şirketi Crafting 3 Giresunlu genç Almanya’ya işçi gitti orada kurdular. Demek ki sizin beyninizin kıvrımlarında hala bu var. Hepiniz pırıl pırılsınız.

“HERKES YALNIZLAŞACAK”

Google Yapay Zekanın başında çalışan 86 yaşında bir adam var, Ray Kurzweil. Genç kalmak için yılda 2 milyon dolar haplara para veriyor. Vücuttaki tüm organlar değişmiş. 2 tane kitabı var. Birisi ‘Bir zihini yaratmak’, diğeri ‘Versiyon 2 insanlık’. Diyor ki Ray Kurzweil, ‘Versiyon 1, insanlık eski insanlardır ve güya tanrıya inanan insanlardır.

Versiyon 2, insanlık bizim yaratacağımız gençlerin dünyası olacak, zihinlerini yeniden inşa edeceğiz ve bir felsefeden bahsediyor. Sıngularıty Tekilsellik Felsefesi ve diyor ki; herkes yalnızlaşacak.

Mençıstır Üniversitesi’ne göre 55 bin genç üzerinde yapılan araştırmada gençler yalnızlaşıyor. Herkes kendi adasında yaşamaya başlıyor. Kimse kimsenin artık arkadaşı olmuyor. Neden? Kapitalist sistemde herkes ürün alacak ürün satacak zihinler geliştiriyor. Onun için şuan ki diziler, filmler hepsi yanlızlığı öğütlüyor ve tek kalmayı öğütlüyor.

“TÜRKİYE GİBİ DEVLETLERİ BİTİRMEK İSTİYORLAR”

Öte yandan bir proje daha var. Dünya da tek dünya devleti oluşturmak istiyorlar. Ulus devletleri, Türkiye gibi devletleri bitirmek istiyorlar. Çünkü bu devletleri kontrol edemiyorlar. Edemedikleri için tek bir devlette birleştiriyorlar. Amerika Georgia Eyaletinde bir heykel dikmişler, bizim 40 sene sonra haberimiz oluyor. ABD’nin Georgia eyaletinde bulunan Rehbertaşı adındaki anıt üzerinde 8 DİLDE 10 emir bulunuyor. Bunlardan bir tanesi de insan nüfusunun 500 milyona indirilmesi yönünde. Bu hesapta Türkiye ye 5 milyon insan düşüyor.

İkincisi, dünyada ki bütün inançları ve devletleri yönet. Üçüncü emir, dünyada ki bütün dilleri tek bir dilde birleştir. Şuan bakıyorum gençler konuştuğu dilde anne babasıyla anlaşamıyorlar” diye konuştu.

Programa; Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Altınova İlçe Milli Eğitim Müdürü Zeki Sitar, TÜGVA Yalova İl Temsilcisi Muhammed Edib Özyilmaz, öğretmen ve öğrenciler katıldı.


23.12.2019 10:40:57 _270