Geleceğin denizcilerinden tersane ziyareti

Altınova Belediyesi 7’den 77’ye Çevrimiçi Altınova Projesi kapsamında ilçedeki lise öğrencilerinin meslek tanıtım gezileri devam ediyor.Yalova Altınova Tersane Girişimcileri A.Ş. Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Altınova Tersane Bölgesinde kurulu bulunan Beşiktaş Tersanesi’ni gezdiler.

Altınova Belediyesi 7’den 77’ye Çevrimiçi Altınova Projesi kapsamında ilçedeki lise öğrencilerinin meslek tanıtım gezileri devam ediyor.

VERİMLİ GEÇTİ

Altınova Tersane Girişimcileri A.Ş. Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Gemi Yapımı Alanı öğrencilerine yönelik sektör gezileri devam ediyor. Denizcilik Lisesi öğrencileri, bölgenin en büyük tersanelerinden olan Beşiktaş Tersanesine sektör gezisi düzenlendi. İleride yapacakları mesleği yerinde görüp daha yakından tanımak amacıyla yapılan gezi öğrencileri açısından son derece verimli geçti. Tersane yöneticileri, öğrencilerle yakından ilgilenerek merak ettiği soruları cevaplayıp mesleğin önemli noktalarını anlattılar.

MESLEĞİN ÖNEMLİ NOKTALARI

Sektör gezilerine devam ettiklerini ifade eden okul yöneticileri, “Bölgemizin gemi tamir onarım bakım alanında en büyüğü olan Beşiktaş Tersanesine öğrencilerimiz ile birlikte sektör gezisi düzenledik. Öğrencilerimizin ileride yapacağı mesleği yerinde görerek ve tanıyarak yapmış olduğu gezi öğrencilerimiz açısından son derece verimli geçti. Tersane çalışanları öğrencilerimizin merak ettiği sorulara cevap vererek mesleğin önemli noktalarını anlattılar. Bu gezimizde bizleri içtenlikle karşılayan Beşiktaş Tersanesi personeline ve yönetimine okulumuz adına teşekkür ediyoruz” dediler.


18.12.2019 10:36:00 _80