Yerli malına anlamlı kutlama

Altınova Belediyesi Yazı İşler, Sosyal İşler ve Basın Yayın Birimi, evde hazırladıkları ürünlerle belediye hizmet binasında Yerli Malı Haftası’nı kutladı.Altınova Hizmet Binası’nda düzenlenen Yerli Malı Programına; Altınova Kaymakamı Ahmet Regaip Özyiğit, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral ve eşi Yasemin Oral, Belediye Meclis üyeleri ve belediye personeli katıldı.

“MARKALARIMIZA SAHİP ÇIKALIM”

Vatandaşların Türk mallarına sahip çıkması gerektiğini söyleyen Altınova Kaymakamı Ahmet Regaip Özyiğit, “Türkiye'de üretilen yerli ürünleri satın alarak yerli sanayimizi desteklemeliyiz. İnsanın; eşyasını, malını düzenli ve temiz kullanması, zamanını kendisine ve çevresine yararlı işlerle geçirmesi, insanı maddi manevi rahatlatır, mutlu ve güvenli hissettirir” dedi.

“TASARRUF SAĞLANMALI”

Gündelik yaşamdaki tasarrufun önemine değinen Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Eşya, para, elektrik, su ve gıda tüketimi gibi birçok konuda tasarruflu davranmak ve tutumlu hareket etmek cimri olmak anlamına gelmez. Yalnızca kendimize ait olanı değil, bize ait olmayan ve halk olarak, kamuya ait, ortak kullandığımız her şeyi kendimizinmiş gibi özenle korumalıyız. Özellikle yerli malı kullanan ve bunların kullanımında tutumlu olan toplumlara sahip ülkeler zenginleşir ve hiçbir devlete bağımlı kalmaz” diye konuştu.


17.12.2019 10:50:21 _133