Altınovalı öğrenciler Ankara’yı gezdi

Altınova Belediyesi 7’den 77’ye Çevrimiçi Altınova Projesi kapsamında ilçede bulunan ortaokul 6’ıncı sınıf öğrencileri Ankara’yı gezdi.Altınova Tokmak Ortaokulu ve Altınova İmam Hatip Ortaokulu 6’ıncı sınıf 38 öğrenci ve 4 öğretmen Ankara’nın tarihi ve turistlik yerlerini gezdi.

MÜZELERİ GEZDİLER

Altınova Belediyesi 7’den 77’ye Çevrimiçi Altınova Projesi kapsamında; Altınova Tokmak Ortaokulu ve Altınova İmam Hatip Ortaokulu 6’ıncı sınıf 38 öğrenci ve 4 öğretmen, ilk olarak Anıtkabir’i ziyaret etti. Öğretmen ve öğrenciler daha sonra Ankara Etnografya Müzesi, Anadolu Medeniyetler Müzesi, Ankara Devlet Resim ve Heykel Müzesi ve Türk Hava Kuvvetleri Müzesini gezdiler. Müze ziyaretlerinde yetkililerden bilgi alan öğrenci ve öğretmenler oldukça yararlı bir ziyaretler gerçekleştirdi.

“OLDUKÇA ÖNEMLİ”

Öğrencilere eşlik eden Okul yöneticileri, “Okulda verilen eğitim öğretimin yanı sıra tarihi ve kültürel geziler de öğrencilerimizin gelişimi açısından oldukça önemli. Bize bu imkanı sağlayan Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’a teşekkür ederiz” dediler.


4.12.2019 20:32:35 _72