Tersaneler bölgesinde seyyara operasyon

Altınova Belediyesi Zabıta Amirliği’ne bağlı ekipler, Altınova Tersaneler Bölgesinde seyyar satıcılara göz açtırmıyor.Altınova Belediyesi Zabıta Amirliği’ne bağlı ekipler, Altınova Tersaneler Bölgesinde seyyar satıcılara yönelik operasyonlar düzenledi. Zabıta ekipleri, uygunsuz koşullarda, gerekli hijyen şartları sağlamadan satış yapan seyyar satıcılara karşı denetimlerini titizlikle sürdürüyor.

MALLARA EL KONULDU

Sabah saatlerinde Tersane Bölgesi’nde uygulama yapan Zabıta Ekipleri; kanunda belirtilen şartları taşımayan, satış izni ve sağlık koşullarını göz önünde bulundurmadan satış yapan seyyar satıcılara gerekli yaptırımları uyguladı. Yapılan uygulamalarda menşei belli olmayan poğaça, simit gibi maddelerine el konuldu. Ayrıca satışların yapıldığı araçlara da işlem yapıldı.

TİTİZ ÇALIŞMA

Zabıta yetkilileri, seyyar satıcılarda satılan ürünlerin sağlık açısından sakıncalı olduğunu belirttiler. Seyyar satıcılarla çok sıkı bir mücadele içinde olduklarını belirten yetkililer, “Denetimlerimiz kesintisiz olarak sürecek. Hiçbir kaçak girişime izin vermeden, titiz bir şekilde sürdürülen bu denetimlerde amaç vatandaşlarımızın sağlığıdır” dediler.


19.11.2019 09:00:02 _85