Hersekliler hasret giderdi

Altınova Belediyesi ile Hersekliler Kültür ve Dayanışma Derneği işbirliğiyle düzenlenen 3. Hersekliler Kültür ve Dayanışma Buluşması, Hersek Er Meydanında geniş katılımla gerçekleştirildi.Çevre illerden büyük katılımın gerçekleştiği ve akrabaların hasret giderdiği Hersekliler Buluşması renkli görüntülere sahne oldu.

GENİŞ KATILIM

Etkinliğe; Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral ve Belediye Meclis üyeleri, AK Parti Altınova İlçe Başkanı Hasan Zafer, İl Genel Meclis üyesi Ali Çorbacı ve Resul Çiftçi, Altınova Kent Konseyi Başkanı Ali Yurt, Altınova İlçe Müftüsü Recep Eren ve vatandaşlar katıldı.

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral ve Hesekliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Erkan Uysal, etkinliğe vatandaşların gösterdiği ilgiden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

ZENGİN PROGRAM

Hersekzade Ahmet Paşa Camii’nde şehitler ve geçmişlerin ruhuna okunan Mevlid-i Şerif’in ardından mezarlık ziyaretiyle başlayan program, Hersek Güreş Sahasında devam etti. Güreş Sahasına girişte eski fotoğrafların yer aldığı sergi vatandaşların büyük ilgisini çekti. Palyaçolar eşliğinde doyasıya eğlenen çocuklara pamuk şeker ikram edildi.

Program sonunda; Hesekliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Erkan Uysal, Hersekspor Yönetim Kurulu Başkanı Murat Altınbaş ve Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Akyol tarafından Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’a Hersekspor’un forması hediye edildi.


1.7.2019 08:34:21 _138