Hersek Sahili, sezonu açıyor

Bölgenin tek bayan plajını da bünyesinde barındıran Hersek Sahili, Ramazan Bayramıyla birlikte yeni sezona ‘merhaba’ diyecek.2 kilometre uzunluğundaki Altınova Hersek Sahili’nde deniz sezonu Ramazan Bayramıyla birlikte açılıyor. Vatandaşlar, Osman Gazi Köprüsü manzaralı Hersek Sahilinde deniz ve kumun keyfini çıkaracak.

2 KİLOMETRELİK DOĞAL KUM SAHİLİ

Türk Silahlı Kuvvetleri’nden devralınan bölgede yapılan çalışmalarla Hersek Sahili ve doğal ormanlık alanın bölgenin en gözde sahili olacağını ifade eden Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Bu sahil, yaz aylarında bölgemizin en gözde mekânları arasında yer alacak. 2 kilometre uzunluğundaki doğal kum sahili ile ender bir güzelliğe sahip. Hersek Sahilinin hemen arkasındaki doğal ormanlık alan ise, misafirlerimiz için ayrı bir dinlenme alanı olacak. Bu alanda yaptığımız 3 ayrı etap yürüyüş parkuru ise doğa sporu tutkunlarının uğrak yeri olacak” dedi.

ALTINOVA, DENİZİYLE BULUŞTU

Altınova Belediyesi Fen İşleri Amirliği ekipleri; halk plajı, kadınlar plajı ve özel plajın yer alan sahilde altyapı çalışmalarını tamamladı. Bölgede elektrik, kanalizasyon ve su sıkıntısı ortadan kaldırıldı. Geniş yollar ile ulaşımın sağlandığı sahilde; büfeler, wc, duş ve soyunma kabinleri hazır hale getirildi. Hersek sahilinde vatandaşların can ve mal güvenliği için de özel güvenlik personelleri görev yapacak. Öte yandan, sahilin Mavi Bayrak çalışmaları da devam ediyor.

PALMİYELER DİKİLDİ

Altınova Belediyesi Fen İşleri Amirliği ekipleri yeni sezon öncesi 2 kilometrelik sahil bandına palmiye ağaçları dikti. Yaklaşık bir hafta süren çalışmaların ardından palmiyeler Hersek Sahiline ayrı bir güzellik kattı. Öte yandan ekipler, sahil boyunca rutin çalışmalarına aralıksız devam ediyor.


31.5.2019 09:02:43 _1261