Egemen Bağış orucunu Herseklilerle açtı

Altınova Belediyesi'nin mahalle iftarlarına Hersek Mahallesinde devam edildi. Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği iftarda Avrupa Birliği eski Bakanı Egemen Bağış da orucunu Herseklilerle açtı.Hersekzade Ahmet Paşa Camii önünde gerçekleştirilen programa yoğun ilgi gösteren vatandaşlar,  birlikte oruç açmanın huzurunu ve mutluluğunu yaşadılar.

YOĞUN KATILIM

İftar programına; Altınova’nın Fahri Hemşerisi Avrupa Birliği eski Bakanı Egemen Bağış, Altınova kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit, Altınova belediye Başkanı Dr. Metin Oral, AK Parti Altınova İlçe Başkanı Hasan Zafer ve ilçe yöneticileri, il genel ve belediye meclis üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

KURAN TİLAVETİ VE DUA

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’ın ev sahipliğinde gerçekleşen iftar programı ilahi, Altınova Merkez Hacı Tevfik Yılmaz Camii müezzin-Kayyımı Abid Duman’ın Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve Altınova İlçe Müftüsü Recep Eren’in dua ile başladı.

VATANDAŞLARA TEŞEKKÜR

AB eski Bakanı Egemen Bağış, kaymakam Özyiğit, Başkan Oral ve AK Parti İlçe Başkanı Zafer, iftar öncesi masaları tek tek dolaşarak vatandaşlarla sohbet etti. İftar programlarına katılan tüm vatandaşlara teşekkür eden Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Bizler büyük bir aileyiz. Geleneksel mahalle iftarlarımızda bu güzide ailenin kaynaşmasını, birlik ve beraberliğini pekiştirmesini amaçlıyoruz. Çok şükür vatandaşlarımızın duyarlığı ve desteğiyle bunu da başarıyoruz. İftarlarımıza katılan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

HERSEKLİLERDEN BAĞIŞ’A PLAKET

İftarın ardından tarihi Hersekzade Ahmet Paşa Camii’nde kılınan akşam namazının ardından, Sakal-ı Şerif gezildi. Cami çıkışında protokole ve vatandaşlara Osmanlı Şerbeti ikram edildi. Günün anısına Hersekliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Erkan Uysal, Altınova’nın Fahri Hemşerisi Avrupa Birliği eski Bakanı Egemen Bağış’a Hersekzade Camii’nin yer aldığı bir plaket hediye etti.

AÇILIŞINI, EGEMEN BAĞIŞ YAPMIŞTI

Cami çıkışında ise protokol üyeleri, 2012 Temmuz’unda Avrupa Birliği Bakanı iken Egemen Bağış tarafından açılan Hersek Muhtarlık Evi’nde yer alan Osmangazi Kafe’de çay içerek vatandaşlarla sohbet etti.


17.5.2019 11:29:13 _151