81 il 81 Tual sergisine muhteşem final

Altınova Belediyesi Panoramik Salon’da açılan e büyük ilgi gören 81 il 81 Tual Anadolu Resim Sergisi, tamamlandı.Altınova Belediyesi Panoramik Salon’da 2 Mayıs 2019 Perşembe günü açılan 81 il 81 Tual Anadolu Resim Sergisine vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. 3 gün üzerinden açılan sergi, yoğun ilgi nedeniyle bir hafta açık kaldı. Sergi, 15 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırladı.

211 ESER SERGİLENİYOR

Atatürk’ün Samsun’a çıkarak başlatmış olduğu Kurtuluş Savaşı’nın 100. Yıl anısına düzenlenen sergi, toplumun her kesiminden büyük ilgi görüyor. 81 ilden 211 eserin yer aldığı sergi, vatandaşlar tarafından büyük beğeni topluyor.

Böylesi bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan büyük onur ve mutluluk duyduklarını ifade eden Altınova Belediye Başkanı Metin Oral; tarihe, kültüre, sanayiye ve turizme önem verdikleri kadar sanata da önem verdiklerini belirtti.

BİZLERİ ONURLANDIRMIŞLARDIR”

Etkinlikle ilgili bilgi veren sergi koordinatörlerinden Altınova Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Sait Başaran, “Üniversite hocalarımız, öğretmenlerimiz, sanatçılarımız, öğrencilerimiz ve farklı meslek gruplarında görev alan emektarlarımız ‘81 İl 81 Tuval Anadolu’ resim sergimize eser göndererek bizleri onurlandırmışlardır.

Yağlı boya resimler çizilmiş, çiniler yapılmış, ebrular tasarlanmış; renk olmuş, ses olmuş, tuvallerde melodi olmuştur. Ülkemizin doğusundan batısına… kuzeyinden, güneyine..,, Iğdır, Çanakkale, Sinop, Hatay… İstanbul, Ankara, Kayseri, İzmir, Trabzon, Diyarbakır… Zeybek olmuş, Horon olmuş, Halay olmuş… Türkiye olmuştur. Yalova’da, Altınova’da bizler için sanat, kültür olmuştur” dedi.


13.5.2019 10:54:03 _274